Kedim Sürekli Aynı Yeri Dakikalarca Yalıyor

cansu17

Merhaba kedim ayak parmağını dakikalarca yalıyor ve ısırıyor. Yalamayı bıraktığında ıpıslak ve kelleşmiş bir görüntü oluyor fotoğraftaki gibi. Veterinere götürdüğümde kan dolaşım problemi olabilir dedi ve kan sulandırıcı yaptı. Yaptığı gün de yalandı. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ?

2 CEVAP

Mini2019

öncelikle Yerleri silerken ne kullanıyorsunuz ?

Maalesef bu tür davranışların tanısını koyulamıyor ve çözümünü bulamıyorlar. Tek küçük bir noktayı yalaması orada sorun olduğunu gösterebileceği gibi psikolojik bir davranış da olabiliyor..

düzenli olarak 1 hafta boyunca oksijenli suyla parmak aralarını bir silin bakalım değişiklik olacak mı ?

Başka bölgede kaşıntı vs yoksa deneme yanılma yöntemiyle mama değişikliğine gidilebilir.

Veterinere eğer dolaşımla ilgili bir problem yoksa hangi yolu yöntemi izleyecekmiş öğrenebilir misiniz ?

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler canlarının acıdığı yerlerini de böyle agresifçe yalarlar. Acaba bir de röntgen mi çektirseniz parmağında bir çatlak ya da kırık olup olmadığını görmek için?

Bol patili günler dilerim.