Kedim Gaz Yapıyor

ssedef28

Merhaba arkdşlr kedim dişi kısır 13 aylık dışarıdan birkaç saat sonra eve geldiğimizde direkt gaz yapıyor ya da evdeyken kucağımıza gelip kendini sevdirip gaz yapıyor kokulu şekilde:D kızgınlıkta yapılan koku bırakmak gaz yapması mı oluyor yoksa idrar yapması mı?? kedim hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırmıştık yani 11 aylıktı kısırlaşmadan önce hiç miyavlayıp popo kaldırmıyordu o yüzden kızgınlığa girmediğini düşünüyorum. gaz yapmasının sebebi kısırlaştırırken parça kalıp başarısız olması koku bırakması mı sindirim problemi mi yoksa bizi gördüğünde sevinçten mi yapıyor acaba sizin kedileriniz de kokulu osuruyor mu :D

14 CEVAP

Kardeşim kedinin gaz çıkarması olayını ilk senden duyuyorum. Evde başkası gaz çıkarması sonucu ihale kediye kalıyor olabilir. Ağzı var dili yok ne de olsa. Aliexpresten termal görüş gözlüğü sipariş et. Kimden şüpheleniyorsan evde çaktırmadan takıp gözlemle. Termal görüşte gaz çıkaran yakayı ele verir. Eğer gerçekten kedi çıkarıyorsa ona başka çözüm bulucaz el birliğiyle.

ssedef28 ne olur ne olmaz sen yine de probiyotiği hem eşine hem kedine yedir. Osuruk halen kesilmezse yine burda tartışmaya açıcaz konuyu.

batuhantopcu

Son zamanlarda mamasını değiştirdiniz mi veya farklı bir mama kullandınız mı?

ssedef28

sandor knk eşim birkaç kere gaz yapıp kedimi suçladı o yaptı diye ama kedimin gaz kokusunu nerde görsem tanırım:D her zaman aynı aromatik kokuya sahip yaptığı bütün pırtlamalar

Cennet29

Bağırsağı bozuk olmayan kedi kokulu gaz çıkarmaz. Probiyotik kullanmanızı öneririm. Ztn cok pahalı değil veterinerden temin edip bir kaç gün kullanabilirsiniz. Benim kedim de geçen gün havalar soğuyunca kokulu gaz çıkarmaya başladı o kokuyu çekemem 😸 hemen gttim probiyotik aldım 5 gün kullandım koku bitti. Kedim rahat ben rahat

KedicikUzum

Synbiocure var ama toz halinde, yaş mamayla yediriyordum ben

Cennet29

LAPHARMA neoflora veterinerde bu marka oluyo hep bundan alıyorum. Kuru mamaya serpincede yiyo kediler yaş mamaya katınca da. Proplan denemedim hiç veterinerde yoktu çünkü ama oda iyiymiş. Internetten almayın cok sahtesi var.

ssedef28

hayır kısırlaştıktan sonra değiştirmiştik birkaç aydır aynı mamayı yiyor dışkısı normal

ssedef28

peki önereceğiniz probiyotik var mı daha önce enterogermina kids kullanmıştım ama bu sefer kediler için olanı kullansam daha iyi sanırım bir de proplanın toz halinde var ama onu kedime yediremem sıvı olarak iyi bir marka önerirseniz sevinirim

ssedef28

kullandığın probiyotiklerden önersene o zaman

ssedef28

teşekkür ederim benim kedim cins biraz kuru mama haricinde hiçbir şey yemiyor sıvı olursa en azından kendim içiririm diye düşündüm

Cennet29

Benim kedimde seçici aslında ama bu markayı yedi. Hatta ben yiyecekler mi diye sokaktaki kedilerimin de kuru mamasına döktüm onlarda sildi süpürdü. Demekki tadı güzel. Bu dediğim marka varsa bir paket deneyin bence yaş mamasına karıştırın yerse bi kaç paket daha alırsınız

Cennet29

Kediniz yaş mama sevmiyosa kuru mamaya döküp deneyebilirsiniz ben her ikisinede denedim yenildi. Bir çok kedi tarafından

mamadan kaynaklı olabilir. ben kedimi tavuklu mamadan balıklı mamaya geçirdim. balıklı mama gaz sorunu oluşturdu. sonra tekrar tavuklu mamaya geçince düzeldi.