İkinci Kedi Alışma Süresi En Fazla Ne Kadardır?

GunesAres

Merhaba, ikinci kediyi sahipleneli 3-4 ay kadar oldu. İlk kedim erkek 3 yaşında kısır smokin cinsi, ikinci kedim dişi 5 aylık british shorthair.
Yavru kediye fib teşhisi konuldu 3 hafta kadar önce şu an tedavi sürecindeyiz çok fazla bir araya getirmiyorum ancak bu hastalıktan öncede şu an da sürekli birbirlerini kovalayıp yakalayınca ısırıyorlar, bu oyun mu yoksa düşmanlık mı tam anlayamıyorum. Genelde yavru kedi kendisi gidip diğerinin kuyruğunu ya da bacağını ısırıyor, diğeri de sinirleniyor sanırım altına alıp o da onu ısırıyor, yavru elinden kaçarsa da kovalamaca başlıyor. Ayırdığımda da yavru inatla tekrar gidiyor yanına dayak yemeye. İlk alıştırma sürecinde dikkat edilmesi gereken konulara dikkat ettim ama birbirlerini sevmediler mi yoksa oyun şekilleri mi anlayamıyorum. Büyük kedi yavruyu sıkıştırıp ısırdığında bazen yavru bağırıyor çok nadirde olsa, canı yanıyor sanırım. 4 aydır birlikteler, bu daha ne kadar bu şekilde devam eder acaba ve birbirlerine alışmaları için ne yapabilirim?

1 CEVAP

Catsusam

Suzi'nin bloğunda çok faydalı bir yazı var kedileri birbirine alıştırma konusunda. Soru da sorabilirsiniz.