Yavru Kedi Süt Tozu

feridertm

Annesiz bi kaç günlük yavru kedi bulduk süt tozu ve biberon aldık ama yavrular doğru düzgün içmiyor ne yapmamız lazım acil yardım

3 CEVAP

Aynı durumu bende yaşadım maalesef yavru sütü kabul etmiyordu ağzını kitliyordu yaşatamadık
Ağzının kenarına biberondan sütü damlatmaya çalışın eğer şırınga var ise şırınga ile hızlı olmamak şartı ile yine içirmeye çalışabilirsiniz
Süt vermeden önce nemli pamuk ile tuvaletini yaptırırsanız daha rahat süt içebilir sütten 10-15 dk sonra tekrar tuvaleti var mı diye denersiniz
Karnına hafif hafif masaj yapabilirsiniz
Ve yavrular henüz vücut sıcaklığını koruyamadıkları için sıcak su torbası havlu vs ihmal etmeyiniz lütfen
Umarım sağlıklı olurlar

feridertm

Dedikleriniz hepsini yaptım umarım yaşarlar şırıngayıda deneyeyim bi @HasmetliUmutPasa

mosmos

benim beslediğim yavrulardan ikisinde bunu yaşadım. tehlikeli olsa da süt karıştırarak verdim birkaç sefer. çünkü kilo kaybı o küçüklükteyken çok hızlı oluyor ve bunu göze alamazdım. her saat başı ağzına zorla şırıngayı sokuyordum. bayağı yıpratıcı oluyordu ve uzun sürüyordu 5ml içmesi bile o kadar uzun sürüyordu ki... sonrasında ezme yaş mama(gourmet gold) ile süt tozunu karıştırarak vermeye başladım. her yer batsa da, çoğu zaman yutmayıp tükürse de bu konuda yılmadım. ayrıyetten gimcatin sticksleri vardı. ilginçtir ki çenesiyle koparamasa bile aşırı seviyordu iştahsız bir kedi olarak. uzun süre uğraşa uğraşa yiyordu.