Uçak Yolculuğu

Cikobon

Merhabalar british shorthair 6 aylık bir kedim var. Birlikte uçak yolculuğu yapmam gerekiyor 1 saat kadar yol. Çok ürkek bir kedi strese girer ona bir şey olur mu ne gibi önlemler alabilirim çok endişeliyim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımız varsa vereceği tavsiyeler var mıdır acaba klasik uçak prosedürü dışında?

5 CEVAP

naneliiiii

Strese girmemeleri pek mümkün olmuyor, stres önleyici spreyler veya maltlar var isterseniz onları deneyebilirsiniz. Rahat, bol nefes alacak bir çantası olursa hareket alanı geniş kediniz için güzel olur. Ben dört kere falan uçak yolculuğu yaptım, sürekli seviyorum onu, teması kesmiyorum. İnşallah kolay geçer

Sznyll

kedimle ortalama 8 saatlik bir araba yolculuğu yaptım korkak olduğundan yola çıkmadan veterinere danıştım şırıngayla sakinleştirici verdi içirdikten bi süre sonra gözleri kaymaya başladı şaşı gibiydi sürekli miyavlıyordu yolu yarılamadan ilacın etkisi azalmıştı gözleri düzelmiş sakinleşmişti sabah erkenden yola çıktığımız için hekime de ilk başta ulaşamadık sonrasında bazı kedilerin uyumamak için ilaca direndiğini o yüzden olduğunu söyledi dönüşte ilacı içirmedim arabadayken ara ara relax malt verdim ve bir sorun yaşamadım tabi her kedi aynı olmaz sizin kediniz ilacı içer içmez uyuyabilir ama daha yavru olduğu için ilaç ne kadar doğru olur bilemiyorum taşıma çantası olarakta sırt çantası gibi olan şeffaf plastikleri tavsiye etmiyorum çünkü çok kapalı içeriye giren hava kedi için yetersiz bu yüzden kediyi daha fazla strese sokabilir onun yerine klasik taşıma çantası kullanmanız daha sağlıklı olacaktır içerisine yumuşak bir minder koyarak daha rahat hala getirebilirsiniz kediler çok ışıktan kalabalıktan hoşlanmadığı için taşıma çantasının üzerine örtmek için örtü tül gibi bir şey yanınıza alabilirsiniz altına kaçırma kusma ihtimaline karşı ped serebilirsiniz yanına sevdiği oyalanabileceği bir oyuncak koyabilirsiniz ödül maması macun bunun gibi yemekten hoşlandığı şeyleride yanınızda bulundurabilirsiniz çıkmadan önce kedinizi tuvalete götürüp yapması için biraz bekleyin benim tecrübelerim tavsiyelerim bu yönde yinede bir hekimle konuşmayı ihmal etmeyin

Cikobon

Siz hiç kullandınız mı stres önleyici sprey veya malt

naneliiiii

Ben gimcat relax paste denedim ama işe yarayıp yaramadığını bilemiyorum maalesef çünkü hızlı solunum dışında çok fazla hırçınlık yapmıyor. Ama daha önce uçakta aşırı miyavlayan salya akıtan kediler de gördüm. Bu kedinizin karakterine de bağlı olabilir sanırım aşırı hassassa normalin de üstünde stres olabilir

Cikobon

Çok teşekkür ederim araba yolculuğuna alışkın bir kedi bizimkisi önce düzenli kısa şehiriçi yolculuklar yaparak alıştırdık sonra biraz daha uzun biraz daha uzun derken arabada bir sorun yaşamıyoruz arabayı güvenli olan olarak görüyor artık. Uçağa ilk kez bineceği için basınç uçak sesi vs beni korkutan. Kesinlikle hava alan çantalar kullanıyorum ve diğer tavsiyelerinizi de mutlaka dikkate alacağım çok sağolun