Kedim İyileşsin Diye Krem Sürdüğüm Yeri Yalıyor Sorun Olur Mu?

aksoy65

Merhabalar kedimizin kuyruğunun belli bir yerinde tüy dökülmesi vardı , veteriner antibiyotik bir krem verdi onu sürüyorum da ben sürdükten sonra orayı yalıyor engel olamıyorum bir sorun olur mu acaba?

10 CEVAP

Kedimekim

Yara her zaman acik da daha cabuk iyilesir belki veterineriniz bundan dolayi dememis olabilir bence yalama sorununuzu veterinerinizle paylasin bu konuda en dogru yol bence

aksoy65

Yani kremi iyice yediriyorum kuyruğuna elimden geldiğince Silvezin adı olmadı öyle yapayım

aksoy65

Benim veteriner hiç kapatın falan demedi doğrusu ben de ondan dolayı kapatmadan kullandım ama sonra yaladığını görünce sorun olur mu diye merak ettim

aleynacamgoz

Bende kedimin bacağında ki tahriş için kullanıyordum veteriner bu sekilde önermişti o yüzden paylaştım:) Zaten sürekli yalaması yaralı yerlere de iyi gelmiyor iyileşmesini geciktiriyor o yüzden sürdükten sonra kapalı tutmak daha iyi

Muzeyyennb

Bence kremi sürdükten sonra ağızlık varsa takın 5-6 dk dursun. Daha sonra çıkarın hem o zamana kadar krem emilmiş olur

aleynacamgoz

Yalamaması daha iyi sürdükten sonra üstünü gazlı bezle kapatın bantlada üstünü kapatın ama tüylerine gelmesin yoksa kopma yapabilir

aksoy65

En doğrusu paylaşmak sanırım ama kremi çok iyi yediriyorum

aksoy65

Krem sürdükten sonra beş dakika falan oyalasam yeterli olur mu ?

burlo

kremi sürdükten sonra dikkatini başka şeylere yönlendirin. benim kedim oyuncaklardan çok çabuk sıkılıyor sizin kediniz de öyleyse her ne kadar zararlı olduğu söylense de 5dakikalık lazerle oyalayabilirsiniz. lazer psikolojilerini kötü etkiliyor deniliyor biliyorum ama sürekli yapılmayacağı için sorun olacağını sanmıyorum

Kremi sürdükten sonra en azından 8 saat geçmesinde fayda olacağını düşünüyorum.