Yeni Doğan Kedim Sürekli Aynı Memeyi Emiyor?

DamlaRosy

Merhaba , benim kedim doğum yaptı maalesef sezeryanla alındı bebeği. Minik meme emiyor fakat sadece 2 memeyi emiyor. Diğerlerine götürdüğümde ağzına alıyor fakat 1 dakika sonra onu istemiyor gidip istediği memeyi buluyor. Bu zararlı mıdır o memede ki süt biter diye endişeleniyorum öyle bir şey olabilir mi?. Bu arada kedimde mastit var. Tedavisini alıyor he gün acaba o sütün tadını mı değiştiriyor? bilgisi olan yazabilir mi

4 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Memelerde süt, stoğu olan ve biten bir şey değil merak etmeyin. :) Hatta vücut süt üretirken daha çok emilen memeye daha fazla süt yollar süt kanalları aracılığıyla.

Bol patili günler dilerim. :)

Emirrckr

Aslında çoklu bebeklerde de her bebeğin kendine has memesi olur ve onu bulurlar.
Ama sizinki tek bebek yine de bir-iki memeyi benimsemiş olabilir.
Birde bazı memelerden süt daha fazla geliyor özellikle arka bacaklara yakın olanlardan.
Eğer seçtiği memeler buralarsa normal olabilir.

DamlaRosy

Evet bir tanesi arka memeden diğeride daha ortalarda. Hep onlardan içtiği için ya orda süt biterse diye endileşeleniyorum. Böyle bir şey olabilir mi onuda bilmiyorum

DamlaRosy

Çok teşekkür ederim :)