Sahiplendirme Yaparken Neye Dikkat Ediyorsunuz

erdemrabia632

kedi sahiplendirirken nelere dikkat ediyorsunuz ve sahiplendirme sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz kullanıyor musunuz.?

3 CEVAP

Tolga_yay26

Merhaba öncelikle Kedinin sahiplendirilmeye hazır yaşa sahip olması gerekiyor ideali 2.5 aylıktır 1.5 aylık değildir 1.5 ayda sadece yavas yavas mama yemeye başlamışlardır henüz Anneden kopma çağı değildir buna dikkat edilmeli aksini yapan zaten kediyi başından atma derdindedir kısırlaştırma şartıyla sahiplendirilmesi ilanı vermek günah ve ayıptır bana göre bunun yerine çip şartını söyleyebilirler buraya kadar kedinin sahibinin yapması gerekenleri benim fikrimce yuva olacak kişiler ise size kediyi ücretlimi ücretsizmi veriyorsunuz diye soruyorsa o kişiye vermezdim çünkü aklına hayvan sevgisinden önce maddiyat geliyor o kişi hevesi geçene kadar bakar sonrası malum illa premium seviyede bakmak şart değil ama kediyide sağlıksız ortamda garaj gibi kapı önü bahçe gibi pis yerlerde bakacak kişilere verilmemeli ve beslenmesini kendi verdiğiniz mamanın çok altına indirtmemelisiniz ve mama değişikliğine gidilcekse karsı tarafa kendi mamanızdan bir miktar verip 2 hafta süreyle değişimi tamamlatmalısınız karşı tarafa yavruysa yavru maması ve bagışıklık güçlendirici takviyeler çeşme suyu değil içme suyu ve daha çok su alışkanlığı olsun diye su pınarı önerilebilir açık mama kesinlikle önermiyorum

AhsenAise

İnsanlara güvenmediğim için onları 5/6 aydan sonra yavaş yavaş sokağa alistiriyor 7 ay ve sonrasında güvenli besleme alanlarına bırakıyorum, sahiplenip : alerjisi çıkan ,bir anda kedinin tüyleri olduğunu ve dokulebildigini keşfeden ,büyüyünce küçükken olduğu kadar sevimli olmadığına inanan insanlara teslim etmekten evladir diyorum

hellothere

ben hayvan sahiplendirmedim ama sahiplendirseydim kısırlaştırmasını cam ve balkonlarda file/sineklik olmasını kediye çip taktırmasını ve senede bir kez check up (idrar ve kan tahlili) yaptırmasını şart koyardım bunun dışında sahiplendireceğim ailede asla küçük çocuk olmamalı çünkü gerçekten kedilerin tabiri caizse canını çıkarıyorlar ailede kediyi isteyen taraf çocuklar olmamalı anne baba çocukların lafıyla kabul etmemeli böyle olduğu zaman o hayvanın sorumluluğunu çocuklar üstlenemeyeceği için hayvan ya hırpalanacak ya sokağa salınacak ya biz bakamıyoruz diyip sahiplendirecekler gerçekten bilinçli ve bir hayvan canıyla insan canına eşit değeri veren birine hayvan emanet edilebilmeli