Kedi Bakımı

Melisa1234

Ben sokakta bir sürü yavru kedi varken onlardan birini sahiplenmek istiyorum nasıl kendime alıştırıp onu getirecem hiç bilmiyorum ısırılmaktan da korkuyorum ayrıca bir kaç gün kendime alışmasını sağlayıp veterinere goturmek istiyorum kendime nasil alıştırabilirim ısırılmadan yada cırmalanmadan bize nasıl bağlılik kazandırıp eve getirebilirim

4 CEVAP

burlo

tabi ki en kolay çözüm mama:) iki sene önce bahçede yavru bir kedi vardı annesi ortalıkta görünmüyordu ve çok korkaktı kendine yaklaşmama izin vermedi asla. bir kaba mama koydum ve uzaklaştım mamayı yerken yavaş yavaş yanına yaklaşıp kucağıma aldım zarar vermediğimi anlayınca kucağımdan inmek istemedi iki gün sonrasında annesi gelip almıştı. size güvenmesini sağlayın ve pes etmeyin saatlerce uğraşmıştım yanına yaklaşabilmek için. inşallah bir canın kurtulmasını sağlarsınız bu günlerde yavrulara yapılanları görüyoruz eziyet işkence...

Ben de sokaktan kedi sahiplendim Sokakta eğer ki kediyi yakalayamıyor isen o kediyi eve alıştırmak biraz zaman ister Ama sokakta sana kendini sevdiren dokunabildiğin bi kediyi sahiplenmeni öneririm Bazı kediler be kadar yavru da olsa dışarıda o yeri benimsediklerinde kendine yaklaştırmıyorlar bile yabani oluyorlar öyle bi kediyi eve ve kendine alıştırmam zorlu bi yol Yavru bi kedinin ısırması ve tırmalaması oyun sandığından. Benim her yerim çizik içinde fakat kasti bi şey değil yaptığı zamanla yaşı ilerledikçe sakinleşecektir

burlo

ha birde yavrular çok oyuncu oluyor ısırmaları dişleri kaşındığı ve oyun oynamak için. sakın korkmayın bir zararı yok 7-8aylıktan sonra ne tırmalama ne ısırma hiçbir şey kalmıyor:)

Ben de sokaktan kedi sahiplendim Sokakta eğer ki kediyi yakalayamıyor isen o kediyi eve alıştırmak biraz zaman ister Ama sokakta sana kendini sevdiren dokunabildiğin bi kediyi sahiplenmeni öneririm Bazı kediler be kadar yavru da olsa dışarıda o yeri benimsediklerinde kendine yaklaştırmıyorlar bile yabani oluyorlar öyle bi kediyi eve ve kendine alıştırmam zorlu bi yol Yavru bi kedinin ısırması ve tırmalaması oyun sandığından. Benim her yerim çizik içinde fakat kasti bi şey değil yaptığı zamanla yaşı ilerledikçe sakinleşecektir