Lütfen Yardım Edin

Mestanmesi

Merhabalar kedimin her iki arka baçağında aynı yerde nokta gibi tüy dökülmesi ve çook hafif kabuklanma var. Bunun ne olduğunu bilen varmı? Nasıl tedavi edebiliriz? Şu an veterinere götüremem maalesef

3 CEVAP

AhsenAise

Veterinere görürseniz de teşhis koymaları mucize ,bakımını üstlendiğimiz kedilerden birni götürdük benzer şikayet ile ,ışıkla bakıldı ,test yapıldı tedaviye başlandı,bir kaç ufak yerinde olan tüy dokulmeleri iyice arttı , veteriner serisi hills mama ya geçirdi veteriner hanım başka ilaçlara başladık sonuç yine daha kötü oldu ,aşılar diyet mamalar derken 9 ay sonunda veteriner bizde kalsın dedi ( iyilestirme amacıyla sokaktan almıştık ) kendisine bıraktık
Şuan sokagimizda bulunan iki dişi yetişkin kedide zaman zaman olup kendiliğinden geçen ( mantar,egzama,alerji ) olabilecek tüy dokulmeleri , kabuklanma oluyor,kendiliğinden geçiyor, bağışıklığını kuvvetlendirin , kaliteli vitamin takviyesi ve iyi beslenme ile toparlar , bir de stres olmasin

figenb

Yer temizliği için kullanılan deterjanlara hassasiyeti olabilir mi?

AlbayFatmanur

Evi sadece sirkeli su ile temizleyin. Kedinin tüy dökülen bölgesine, top kekik suyunu sürün şifa olsun. Tabi öncelik veterinere götürmek..