Lütfen Bi Akıl Veriiin!!

Kedim 1 ay önce çifleşti ve benim hiçbir bilgim yok bu konuda kedim de bi değişiklik yok nasıl anlayabilirim ne yapmam lazım bana bi yol gösterin lütfen

3 CEVAP

aliseyran

Soruyu tam anlamadım ama sanırım kediniz hamile mi değil mi onu tespit etmek istiyorsunuz.
Öncelikle bu sorunuzun kesin cevabı veterinerde ultrason yapılarak öğrenilebilir fakat ben yine de diğer bildiğim bilgilerimi sizlere yazayım siz kedinizi gözlemleyin.
Kediniz eskiye göre daha sakin davranıyorsa veya aksine agresif davranıyorsa, daha çabuk yoruluyorsa, daha çok yemek yemeye başladıysa veya aksine iştah kaybı varsa ve beraberinde kedinizin karnında şişlik varsa en belirtici özellik karnında ki şişliktir.
Kedilerin karnının şişmesi en az 4-5 hafta da belirginleşiyor.
Fotoğraftan yorumlayacak olursam kedinizin 2-3 haftalık gebe gibi duruyor.

Emirrckr

Hamile olabilir ama net teşhisi veteriner hekim ultrasonla koyar.
Gerçi sizde anlayabilirsiniz,
Bu haftalardan itibaren karnı büyümeye başlamış olması lazım.
İştahı artmış olmalı,uyku süresi artmalı vs.

Kedimin memesi bi kızarıyor bi beyaz oluyor ve memesinin üstü kabuk bağlıyor küçük anlam veremedim evde çok koşturuyor öyle hamile gibi bi davranışları yok