Kedime Yeni Arkadaş Getirdim Ama Kedim Bunalıma Girdi

Fifikedi

Kedime yeni arkadaş getirdim ama kedim bunalıma girdi bizim görmediğimiz yerde yanına gidiyor yeni kedi uyurken ses çıkarmadan sessizce onu izliyor kedi bizim yanımıza gelince kediye kıklıyor

2 CEVAP

gozdeyilmaz

Alıştırma süreçlerini yaptınız mı acaba yoksa direkt yan yana mı getirdiniz?

Ketonmanya

Günaydınlar.

Gerçek bunalım bu değil. Kediniz meraklı, normal bir kedi ve yeni kediyi izliyor. Bunalıma girerse emin olun bunu anlarsınız. Yemeden içmeden kesilmesi, tuvaletini ya günlerce tutması ya da tuvaletinin dışına yapması, size karşı tavırlarının anormal derecede değişmesi, evde saklanabileceği kapalı bir köşe bulup oradan hiç çıkmaması gibi davranışlar bunalıma girdiğini gösterir. Yeni gelen kediye bir süre tıslaması çok normal yani. Bir de Gözde Yılmaz'ın da sorduğu gibi alıştırma adımlarını uygulamadıysanız henüz çok geç değilken başlamanızı öneririm. Hem Youtube videolarında hem de buradaki daha önce açılmış kedi alıştırma başlıklarında bu adımları detaylarıyla bulabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)