Yavrular Mamaya Başlamadı

duman2707

32 günlük beş yavru kedimiz var ve annelerini emiyorlar
İki gün önce kum kabı koydum yuvalarının içine ve ufaktan yapmaya başladılar
Normalde 30-31.günlerde mamaya başlıyorlardı bugün 32.gün dolacak hala mamaya yeltenmiyorlar
Anneleri yanlarındayken yemiyor acaba ondan mı?
Ben yavrular için orijen kitten almıştım anne nd ocean seviyor onu yiyor orijene ağzını sürmüyor hatta kapatma hareketi yapıyor yavrularda o yüzden yemiyor sanırım
Napayım yavrulara da mı nd vereyim sizce yoksa biraz daha bekleyeyim mi?
Yaş mamayla karışık vermek isterim ama sonra da kuru mamaya geçirmek çok zor oluyor birde hepsini sahiplendirmeyi düşünüyorum yani bana kalsa ilgilensem yine yaş mama vs.veririm ama yeni sahipleri nasıl bi bakım sergileyecek bilemiyorum o yüzden burdan kuru mamaya alışıp gitsinler istiyorum

3 CEVAP

ssedef28

merhaba yavruların anne yemediği için yemediğini sanmıyorum kuru mama 5-6. haftada yemeye başlarlar henüz erkendir. anne sütü içiyorlarsa ne kadar geç mamaya başlarsa o kadar iyi bence daha sağlıklı olurlar. kuru mamayı erken yerse bağırsak florası bozulur hatta belki sindiremez küçük olduğu için

naz96

Aynı durumdayız benimkiler de 21 günlük oldular günde 4 öğün tuvalet temizleme yeme işiyle uğraşıyorum :D Anneleri ne seviyorsa kedilere de onu verin bakalım. Ben geçen sene 1- 1.5 aylık annesinin bakmadığı bi kediye bakmıştım ama annesi bakmadığı için mi yoksa kuru mama zamanı geldiği için mi bilmiyorum şanslıydım kuru mamayı yiyeceğim diye inanılmaz hırslıydı tuvaletini de çok güzel yapıyordu. Sanırım anneleri yanında olduğu için sizinkiler alışmış kuru mama istemiyor olabilir. Ama mutlaka alışırlar ya. Benim bi kedim var yavruları var ama hala annesini emmeye çalışıyor :D

Benim bahçede baktığım kedilerde 3-4 haftalık civarındalar
Anne sütü yeterli gelmediğinden midir yoksa artık ek gıdaya vakitleri geldiğinden midir bilmem ama
Yavaş yavaş kuru mama yemeye başladılar
Yaş mama da aynı şekilde az az yiyorlar
Tuvaletlerini de artık kendileri yapıyorlar