Yavru Kedide Göz Perdesi Lütfen Bakın

Arkadaşım 5 gün önce sokakta bu kediyi buldu, 2 gün veteriner tavsiyesiyle damla kullandılar sonra başka veteriner antibiyotik krem vermiş 3 gündür sabah akşam onu sürüyorlar, veterinerlerden biri kurtarılabilir diğeri zor demiş. Pek bir iyileşme yok gözlerinde. Sizce kurtarılabilir mi .. iştahı ve enerjisi yerinde ama gözlerindeki perdeler bir türlü gitmedi:(

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Arkadaşınızın götürdüğü hekim iç - dış parazitlerini de yapmış mı acaba? İleri seviye iç parazit de bunu yapabilir, ilaçlar iç parazit tedavisi görmediği için işe yaramıyor olabilir. Eğer ilerlemişse gözleri maalesef kurtarılamayabilir. İlerleme durumunu biz fotoğraftan anlayamayız ama elden gelen her şeyi yapmak gerek yine de. Görme yetisini kaybedecek olursa da ömrünün sonuna kadar onun gözleri olacak kadar onu sevecek bir yuvasının olması, asla sokağa gitmemesi şart. :( Umarım iş o raddeye gelmez.

Bol patili günler dilerim.

mehmet456

Eczaneden exocin damla alıp düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederim

Dorve85

Kiraz göz gibi duruyor, tedavisi olan bir durum bence farklı bir veterinere daha danışın. Hatta istanbuldaysanız ve maddi durumunuz iyi ise murat şaroğlunun göz polikliniği ne götürün

AlbayFatmanur

Bunun iç parazit kaynaklı olma ihtimali yüksek lütfen yaptırmadıysanız acilen iç dış parazit tedavisine başlayın. Aynı durumu yaşadık, tecrübeyle sabit.

AlbayFatmanur

Bunun iç parazit kaynaklı olma ihtimali yüksek lütfen yaptırmadıysanız acilen iç dış parazit tedavisine başlayın. Aynı durumu yaşadık, tecrübeyle sabit.