Kedinin Yarım Açık Olan Pencereye Sıkışması

naz96

Dün çok korkunç bi olay yaşadım. Bu resim bana ait değil ancak ben yaşadım başkaları yaşamasın diye bahsetmek istedim. Annemi daha önce uyardım aslında ancak yavru kediler odada havasız kalmasın diye pencereyi yarım açıyor sineklik var ancak kediler sineklik dinlemez tabi hele ki yavruları içeride deli gibi bağırıyorlarsa. Anneleri normalde içeri girmeye çalışmaz ancak seslerini duyunca sinekliye tırmanıp en üstten atlamış yarım üstü açık olan pencereye sıkışmış ben sesini duyunca indim o halde görünce elim ayağıma dolaştı çığlıklarla anneme seslendim. Tabi o korkuyla bi bezle kafasından tutmak aklıma gelmedi çıplak tutayım derken oda haklı olarak acısıyla elimi ısırdı bırakmadı baya derine iniyordu. Tırnakları geçirmesinden bahsetmiyorum bile :) Neyse ki annemden dışarıdan destekledi ben içeriden çıkardık ama karnı zarar gördü diye ödüm koptu çok şükür hiçbir şey olmamış yarası falan yok. Tabi ben kuduz aşısını yaptırmamıştım sürekli mantarı olduğu için o aşılardan sıra gelmedi. Benim 10 dk sonra vücut ısım düştü gözüm karardı kuduz oluyorum sandım asdfgh kuduz aşısı oldum tabi ne olur ne olmaz diye. Ben yaşadım siz yaşamayın çok dikkatli olalım pencelerimize. O anı hatırladıkça hala kötü oluyorum.

9 CEVAP

aslihan_e

Kediler için ölüm penceresi.

Çok korkunç gerçekten. Minik dostumuza geçmişler olsun.

naz96

Teşekkür ederim. Evet ben de sosyal medyada benzerini görünce anneme söyledim dikkatli ol diye ama oda aklına gelmemiş kediler havasız kalmasın odada diye yarım açmış keşke tam açsaydı en azından içeri girerdi. Cidden hem kedi hem bizim için korku filmi sahnesi gibiydi.

Mslna01

Geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasın vasistas yani yarım açılır pencereler kediler için ölüm penceresi olarak anlatılır o yüzden evden çıkarken bin defa kontrol edilmesi gerekiyor

banusano

Geçmiş olsun. Annem sağ olsun benim başıma da aynı durum geldi. Sadece kafası sıkışmıştı, diğer türlü iç kanama riski yüksek olur dedi veteriner. Çok şükür ödem hariç bir şey olmadı antibiyotik tedavisi ile geçti. Benim tavsiyem, kediyi kurtarmak için çekiştirmek yerine camı kendinize doğru çekip gevşetin ve kediyi kurtarın.

Busra6061

Geçmiş olsun aynısını yaşadık yavrular evdeydi giriyorum derken sıkıştırmış kendini elimi ısırdı allahtan kurtardım bir kere de aynı kedi elini sıkıştırdı sonra kurtardı allahtan 🙏🙏🙏

naz96

Çok teşekkür ederim. İnsanın aklını alıyorlar o korkuyla mantıklı düşünemiyorsun ki özellikle de hemen panik olan biriysen. Ben sıkışınca kesin yaralanmıştır diye endişelendiğimden hemen tutmaya çalıştım. Aslında önce annemi çağırıp sonra sakince elime kalın bi bez alıp kaldırsak ısırılmazdım o da kolay çıkardı. Korkudan titrediğimi biliyorum. Şimdi yarım bırakmıyoruz artık. Zaten oda normalde bu şekilde girmeye çalışmazdı yavrularının sesine uğraşmış :/

naz96

Sizlere de çok çok geçmiş olsun. Neyse ki kötü sonuçlanmayan bi tecrübe oldu

blue_hpood

bu tarz açık bırakmak istiyorsanız vasistas cam kedi güvenlik teli yazıp bakın, internette modelleri bulabilirsiniz. asla bu şekilde bırakmayın, çoğu insan hafife alıyor, almayın.