Kedimin Karnı Ağrıyor Mu Nasıl Anlarım

Duman0

İyi günler öncelikle agriyor gibide degil gibide tam çözemedim dizlerinin üstünde ağrısı varmış gibi duruyir iştahı her şeyi yerinde sadece karninda ufak bir şişlik var tuvaletini yapmakta zorlaniyor mu diye düşünüyorum ne olabilir ve evde ne verirsem rahatlar acaba yardımcı olabilecek varsa sevinirim

6 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Fotoğraflardan bir sıkıntısı varmış gibi görünmüyor. Karnı ağrıyan kedi karnının üstüne yatar. Ama öyle sereserpe, huzurlu bir yatış değil de karnını saklamaya çalışıyormuş gibi bir yatıştır bu. Yani karnının üstüne yatan her kesi ağrı çekiyor diye bir şey diyemeyiz, burayı okuyanları da panikletmeyelim. :) Size ağrısı olduğunu düşündüren nedir, belki ona odaklanmanız gerekebilir. Burada iyi bir gözlem şart. Tuvalete normalden daha mı sık giriyor?Tuvalete girdiğinde çok mu uzun kalıyor? Kumunu eşeleyip eşeleyip yine de tuvaletini yapmayı geciktiriyor mu? Tuvaletini yaparken normalde çıkarmadığı sesler çıkarıyor mu? İdrarının renginde ya da miktarında eskiye göre bir değişiklik var mı? Dışkısının renginde, kıvamında ve miktarında eskiye göre bir değişiklik var mı? Bunları gözlemleyip cevaplarını bulmak size yardımcı olacaktır. Ama yok, daha somut bir ağrı belirtisi gözlemliyorum, sorulara cevap bulana kadar bekleyemem, içim de rahat etmez derseniz tabii ki bir hekimden profesyonel görüş de alabilirsiniz.

Bol patili, sağlıklı günler dilerim.

Cennet29

Benim kedimde normalde yapmadığı bir pozisyonda yatmaya başlamıştı ön bacaklarını kıvırıp öne doğru yatıyodu popo tarafı havaya kalkık. Veterinere aşıya götürdüğüm de kontrol ettirdim böbrekleri ağrıdığı için öyle yapıyomuş ilaca başladık. Eğer sizinkinde de daha öncesinde olmayan yeni çıkardığı hareketler varsa sorunu olabilir bi kontrol ettirin geç kalmayın

Duman0

Şöyleki bazen karnının üstüne yatıyor ve çoğunlukla evde tuvaletini bahçeye alıştı bahçeye yapıyor çok sık tuvalete gitmediginden şüpheleniyorum ama iştahı da gayet iyi yani tuvaletini yapamıyor olsa herhalde dahada yemez hamilemi diye düşündüm onuda tam anliyamadim

Duman0

Hamile olduğunu tam anlamıyla nasıl anlarım peki

Ketonmanya

Kediniz dışarı da çıkıyorsa mutlaka kısır olması gerekiyordu aslında da neyse, bu konu uzar.

Açıkçası karnındaki ufak şişlik hamilelik gibi göründü bana da şimdi fotoğraflara bir de o gözle bakınca. Hamileyse doğal olarak karnı büyümeye devam eder ve meme uçları belirginleşmeye başlar.

Cennet29

Meme uçları hamilelikte büyümeye ve ele gelmeye başlar. Keşke ksırlaştırsaydınız hamileyse yavrular ne olacak doğunca