Kedi Yumurta Yiyebilir Mi

ilaydacakir

Kedim biz kahvaltı yaparken deliriyor o da yesin diye. Ona yağsız tuzsuz sadece yumurtayla çırpılmış yumurta yapsam sarısını az koyup. Bi zararı olur mu

7 CEVAP

Bazı eksik bilgiler dolanıyor yumurtadaki avidin biyotini bağlar emilimine engel olur diye, doğru bilgidir fakat çiğ yumurta için geçerlidir. İyi pişirirseniz (tavsiyem 12dk) avidin inaktif olacaktır ve besin emilimi gerçekleşecektir. Diyetisyenim güvenebilirsiniz

Ketonmanya

Merhabalar.

Tabii ki olur ama aksine sarısını fazla koymalısınız. Yumurta sarısı kediler için daha besleyicidir. Belki kendinize omlet yaparken yumurtalardan birinin sarısını ayırıp yağsız ve tuzsuz olarak kedinize pişirirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

hellothere

ben sarısını verdim birkaç kere ama bir kere yedi sadece :( bıldırcın yumurtasını haşlayıp vermeyi denemeyi düşünüyorum

Mini2019

yumurtayı haşlayıp sadece sarısını verin. o da haftada en fazla 1 kez. genelde beyazını sevmezler zaten. Yumurtanın sarısında yeterli miktarda protein protein, yağ ve mineral vardır.

mosmos

ben haftada bir, yumurtayı haşlayıp veriyorum. üstüne bir kaşık yoğurt koyuyorum bazen, bazense yaş mamayla karıştırıyorum. yumurtanın tüylerine iyi geldiğini söyleyebilirim. çok iyi bir b vitamini kaynağıdır.

ilaydacakir

Kedim biraz tombik sarısı kilo yaparsa diye ayırmıştım da daha sağlıklıysa ayırmayayım o zaman 😂😂

Mslna01

Tabi ki yağsız tuzsuz haşlayıp verebilirsiniz 🐱