Bir Yaşındaki Kedim Birkaç Gündür İshal Ne Yapmalıyım

Nehn

Kedime arada yoğurt veriyorum. Bir iki tane de antep fıstığı yiyor arada. Mamasını değiştirmedim. Halsiz de değil iştahı da yerinde ama aşırı sıvı hani pudingden bir tık daha sıvı diyebilirim. Veterinerimiz tavulu patatesli havuçlu bir haşlama püre önerdi onu veriyorum ama günde ne kadar vermem gerektiğini bilmiyorum. başka neler işe yarar ne kadar vermeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

5 CEVAP

ssedef28

ne demek küçük olmadığı için ishal olması tehlike arz etmiyor? ishalse bir problemi var demektir parazit aşılarını yaptırmadıysanız o yüzden ishal olabilir, herhangi bir hastalığı nüks etmiş olabilir ya da yediği bir şeyden dolayı ishal olmuştur durduk yere sağlıklı kedi ishal olmaz. yediği birşeyden ise birkaç gün içinde normale döner ama daha uzun sürerse veterinere götürün. su gibi ishal olmuş hayvan ve vücudu su kaybediyor daha fazla su içmesi lazım probiyotik alıp kullanabilirsiniz düzelmezse direkt veteriner

mosmos

yoğurt verilebilir, toz probiyotik alınıp yaş mamaya ya da hazırladığınız püreye karıştırabilirsiniz ancak kediniz küçük olmadığı için ishal olması çok büyük bir tehlike arz etmiyordur. aksine ishal bağırsaklardaki bakterileri atmalarını sağlıyor bildiğim kadarıyla. yani bunu engellemeniz onun için çok da iyi olmayacaktır.

AhsenAise

İç parazit uygulaması yapıldı ise ,mikrobik bir durum olabilir, bu durumda veteriner size sindirim sistemi için antibiyotik verir, değilse mama kaynaklı olabilir , endişe etmeyiniz ,gozlemleyin sadece haşlanmış tavuk göğsü çok az tuz ekleyerek veriniz , suyunu sık sık tazeleyin ,mama ve su kaplarini günde bir kaç kez yıkayın ,bu dönemde kum kabına az kum koyup mümkünse her tuvaletten sonra kumu atıp kabı dezenfekte edin , geçmiş olsun

BiciriginAnnesi

Probiyotik alıp yaş mama ile karıştırıp verebilirsiniz

Haemato plus marka
Bulup alabilirseniz anında ishali kesiyor
Geçmiş olsun .

mosmos

ishali durdurmak çözüm değildir. ishale sebep olan şey asıl dikkat edilmesi gerekendir. ishal kedinin bağışıklık sisteminin çalıştığının göstergesidir. yani zaten olan yanlış şeyi atmaya çalışıyor vücut kendisinden. doğal bir şey bu. aynı şeyi düşündüğümüzü zannediyorum. dolayısıyla verdiğiniz büyük tepkiyi haksız buluyorum.