Yavrulara Talip Çıktı Ama Çok Uzak Nasıl Götürürüm ?

septikbaykus

Arkadaşlar istanbulda oturuyorum tekirdağda bir hayvansever buldum ve çiftliği var bir sürü canlı bakıyor bir kaç kişi daha sahiplendirmiş hatta . Ama ona yavruları nasıl ulaştırır nasıl götürürüm nolur bi fikir verin .

Yavruları emanet edip sahiplendirebileceğim bi yer buldum sonunda

14 CEVAP

dollfacepersian

Instagram daki hayvan sahiplendirme sayfalarında nakil gönüllüsü aranıyor, bulunuyor. Yurt dışı uçuş gönüllüsü bile bulunuyor,sayfalar ile iletişime geçerek nakil gönüllüsü ilanı koymalarını isteyebilirsiniz. Cok sevindim hepsinin birlikte güzel bir yuva bulmasına:)

ezgiisu

instagram da bildiğim @hipder var nakil gönüllüsü aradıklarını da görmüştüm bir bakın isterseniz :)

Heiter

Kendi arabanız varsa görmenizde bir sakınca olmaz veya alacak kişi arabasıyla alabilir. İstanbul'un Tekirdağ'a yakın ilçelerindeyseniz, yolculuk kısa sürecektir zaten. Fakat merkezde veya Anadolu Yakası'nda iseniz mutlaka trafiği göz önünde bulundurun derim. Biz kendi kedimizi yakın arkadaşımızdan almıştık. Kendisi karşı yakada oturuyordu. O yüzden gece geç saatte gittik ki trafik yüzünden yol uzamasın. Bir-iki saatlik yolculuk tolere edilebiliyor. Tuvaletlerini tutabiliyorlar zaten. İhtiyacınız olan; taşıma kutusu, kuru mama (tedbiren), havlu/örtü gibi şeyler (tuvaletini yaparsa diye). Not: Yolculuk uzun sürer derseniz, orta noktada buluşabilirsiniz. Her iki taraf da kendi aracıyla belli bir yerde buluşup kediyi teslim eder/alır. Toplu taşıma sıkıntı oluşturabilir.

Kedimekim

http://www.evcilhayvantasima.org bu tarz siteler var en guvenilir olani bulup masrafı ortaklasa karsilayabilirsiniz eger gönullu tasima yapacak birini bulamazsaniz

Kedimekim

Instagram sayfalarina bunun icin yazi yazabilirsin onlar paylasiyorlar orda istedigin tarafa gidecek biri cikarsa seninle iletisime geciyorlar

Ceronimo-

Blablacar diye bir uygulama var, gideceğiniz tarihi ve yeri seçip o tarihte yolculuk yapacak insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Hayvanı tek başına bırakamıyormuşsunuz, eğer sürücü hayvanı taşımayı kabul ederse siz de gitmelisiniz. Bir bakın isterseniz gideceğiniz tarihi seçip.

Kedimekim

Kedi sahiplendirme sayfalari hikayelerinde paylasiyorlar bi lac sayfa bulup onlarla durumunuzu paylasabilirsiniz

septikbaykus

Nakil gönüllüsü nasıl bulucam ki yuva bulamadım 2 aydır zar zor : ) nerden nasıl bulcağım konusunda yardımcı olurmusunuz ?

septikbaykus

Pet kargoya ne dersiniz ?

septikbaykus

Bakıyım onada :)

septikbaykus

Başka fikri olan ?

septikbaykus

Arkadaşlar yardım bekliyorum yada fikir

septikbaykus

@kedimekim gönüllüyü nerden bulucam acaba ?

septikbaykus

kedimekim hangi sayfaya mesela