Yeni Doğmuş Yavruları Ve Annesini Taşıma

Sevilayyyyy

Arkadaşlar oturduğum mahallede bir anne ve 4 yavrusu var. Yavrular 1 aylık olsa gerek. Bulundukları yer çok tehlikeli bir gecekondunun eşiğinde duruyorlar etrafı tel örgülü ama hemen bitişiği cadde arabalar geçiyor ve yavrular o tel örgülerden dışarıya pıt diye atlıyor ha bire korkuyorum araba ezecek diye. Ama koyacak yer de aklıma gelmiyor kimsenin kapısının önüne koyamam benim oturduğum binanın oraya götürmek isterim ama binadakiler zaten laf ediyor bana kedileri besliyorum diye. O yüzden onu da yapamam. Oturduğum yerde bir sağlık ocağı var geniş bir bahçesi var, kediler için bir kedi evi de var hemen kapısının önünde. Oraya mı götürsem diye düşünüyorum ama bu sefer de gece köpekler saldırır diye korkuyorum. Köpek gelirse çok savunmasız bir alan. Ama kaldıkları yer tel örgülü olduğu için köpek oraya giremez tek sorun tellerin arasında caddeye çıkmaları. Ne yapacağımı bilmiyorum sizce ne yapmalıyım? Sağlık ocağının bahçesine mi koysam emin olamadım.

1 CEVAP

Emirrckr

Gerçekten bu gibi durumlarda yer seçmek çok zor.
Bana en güvenlisi eve almak gibi geliyor ama çoğumuzun da evinde kedi olduğundan cesaret edemiyoruz.
Sağlık ocağı bahçesini gözlemleyin bakalım çok sık köpek geliyor mu diye.
Ordaki çalışanlara da sorabilirsiniz kedi evi koyduysalar hayvansever insanlar olsa gerek belki yardım ederler hatta ilgilenip beslerler anne ve yavruları.(umarım)