36 Günlük Kediyi Sahiplendirmek Mantıklı Mı?

duman2707

Uzun zamandır sahiplendirme için irtibatta olduğum biri var
Güven verdiler her şey hazır bekliyorlar ama çok sabırsızlar
Daha mamaya başlamadılar ama bu hafta sonu için sahiplenme planı yapıyorlar
Sahiplendireceğim kişi bi aile
Ve şu an aileden konuşmuş olduğum kadın da önümüzdeki hafta iki haftalığına istanbul’a gidecekmiş kedi evde kalacak ilgilenecek var ama ben gidene kadar eve alıştırayım diyor
Şimdi belki yaş mama versem bu yavru yiyecek ve mamaya başlamış olacak ama pazar günü 36 günlük olacak sizce sahiplendirme için erken değil mi?
Yavrular baya hareketliler koşup oynuyorlar sadece mamaya geçemediler
Aslında şey teklif edeyim dedim istanbul dan dönünce sahiplendireyim ama öylede işte nerden baksanız 3-4 hafta atacak kaçar kaybolur diye korkuyorum çünkü burası apartmanın ortak alanı ve illa kullananlar oluyor
Bu sefer kaçarsa da pişman olacağım ama işte bu kadar erken vermeye de hiç kıyamıyorum napsam bilemedim

10 CEVAP

Emirrckr

Çok erken çok,
Nasıl olsa aileymiş işte,
İlla evdekiler ilgilenir bence en az bir hafta daha bekleyin,iyice alışsın.
Sonra sahiplendirirsiniz.

Sezgek

36 çok erken bakımı çok zor yavru kedilerin bence ayırmayın sonra daha çok üzülürsünüz şu an tuvaletini bile kendi yapamaz durumda bunları yapabileceklerini çok sanmıyorum hele de ilk kedileri ise sürekli beslenmesi ve tuvalete çıkartılması gerekecek bakımı zor gerçekten annesi kadar iyi kimse bakamaz şu an az sabır gösterin henüz kaçmaz bir yere anneye bağımlı oluyor rahat 4-5 ay annesinin takıldığı yerlerde takılır merak etmeyin

Kedimi bilinçsizce yaklaşık 45 günlükken sahiplendim ve çok pişman oldum. Asla kendimi temizlemeyi bilmiyor.
Çok çelimsizdi anne sütü almadan kuru mamaya düştüğü için vitamin eksikliği oluştu kendi kumunu yiyordu. Tavsiye etmiyorum kısacası verdiğiniz kişi kendini temizlemiyor diye bile geri getirebilir, hayvan poposu pislik içinde kakasına basıp çıkıyor çünkü bilmediği için kendi kendine alıştıramazsınız annesinden öğrenmeli.

Sezgek

Anne yanlarındaysa mamaya alıştırmanıza gerek yok henüz anneyi güzel besleyin yeter anne sütü onlara zaten yeter kuma da girip yapamazlar zaten daha anne onları yaladığı için yapıyorlar yoksa daha kendileri yapamazlar

Ketonmanya

Merhabalar.

Anneleri olan yavruların anneden 2 aylık olmadan ayrılmalarına taraftar değilim. Sahiplenecek kişiler de sahiplenecekleri yavrunun daha fazla anne sütü almasından çok kendilerine alışmasını düşünmemeliler. Bence bekleyin. Kısmetinde onlarla olmak varsa zaten döndüklerinde kavuşurlar. Annesinin ve kardeşlerinin yanında büyümüş, sosyalliği öğrenmiş bir yavru aile hayatına daha kolay uyum sağlayacaktır üstelik.

Bol patili günler dilerim.

aslihan_e

Sahiplenmek isteyenlerin geneli öyle. Eğer mırın kırın ederse zaten öyle birine vermeyin. Akıllarınca süt yavrusu alıp evcilik gibi annecilik oynayacaklar. Hayvan kendini savunamayacak yaştayken oyuncak edecekler, annesini arayacak bulamayıp onlara mecbur kalacak. İyi bir insansa, gerçekten hayvan sevgisi varsa, empati kurabiliyorsa mamaya geçmemiş yavruyu almaya çalışmaz. Zaten hep bir bahane uydururlar, benim acil taşınmam gerekli, benim bir yere gitmem gerekli o zamana kadar alışsın vs. Bunlar küçükken vermeniz için zorlama yolları sadece. Kaç kişi aynı bahaneyi sundu bana. Boş yere sizi de strese sokuyorlar.

duman2707

Evet mesela kuma yapıyorlar ama ya bacaklarına yapışıyor ya etrafa bulaşıyor daha tam öğrenebilmiş değiller
Mama yemeye bugün başladılar biraz ama sırf kuru değil çok az yaş ile karıştırıp veriyorum

duman2707

Tesekkurler bende böyle düşünüyorum belki 2 ay tutamam onun için eve almam gerekir ama en azından 1-2 hafta daha beklemek istiyorum
Şimdiden çok kıpır kıpırlar ve gece biri girecek ezecek diye cidden korkuyorum birde kapı açık kalsa kaçarlar diye içim içimi yiyor cidden
Ama şöyle ki ben her indiğimde yuvalarında oluyorlar ben gelince anne bana miyavlamaya başlıyor öyle de yavrular bir bir çıkıyorlar yoksa hep yuvadalar yani genellikle

duman2707

Valla ben diyeceğim daha erken işte en azından birkaç gün daha bekleyin diye yok kabul etmezlerse vazgeçeriz yapacak bi şey yok zaten tekrar paylaşsam anında yeni bi yuva bulurum

duman2707

Arkadaslar bugün konuştum biraz ertelettim anlayışla karşılandı neyseki