Kedim Ağzında Bir Şey Var Gibi Yapıyor

Çok acil cevap verirseniz sevinirim. Çok endişeliyim. Kedim az önce dışarıdan geldi yağmur yağmıştı eve geldiğinde Patisiyle sanki damağına yapışmış bir şey varmış gibi çıkarmaya çalışıyordu neredeyse 15 kere yapmıştır. Az önce 2 , 3 tane mama kemirdi kemirirkende aynı harketi yaptı ve sonrasında dilini dışarı çıkarıp 5 dk falan bekledi sonra bidaha iki patisiyle ağzından bir şey çıkarıyormuş gibi yaptı sonrasında bu sefer dili içeride ağzı çok hafif aralık bekledi bir süre miyavlayabiliyor hırlayabiliyor yürüyebiliyor iştahıda var ama ağzında bir şey veya yılan akrep türünden bir hayvanın zehirlenmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum ve yüzünde çizikler var şu anda kanepede uyuyor sanki ağzının içinde onu kaşındıdan ,batan, rahatsız eden bir şey var gibi yarın veterine götürmek istiyorum ama bulunduğum konum dan ötürü pek imkanım yok lütfen durumu sizde değerlendirebilirmisiniz ağzına bakmaya çalıştım ama hem dışarıda hem içeride yasayan bir kedi olduğundan da tırnaklarını kesmiyorduk ben bakmaya çalıştığımda elimi tırmıklıyor ve zorlamak istemiyorum onu lütfen eğer bu yazıyı gördüyseniz cevap verin napmalıyım?

4 CEVAP

ssedef28

dişlerinde bir problem olabilir ya da boğazında enfeksiyon vs. muayene edilirse iyi olur

zey940

Elinize kalın bir şey giyip fenerle iki kişi bakmaya çalışın, vete götürseniz o da anlamak için zorla bakacak mecburen.

aslihan_e

Bence de dişlerinde problem olabilir, birisine veteriner midesi bulanan kedi de öyle yapar demiş buraya yazmıştı ama kusmadan önce falan o hareketi yapan kedi görmedim, belki reflü varsa boğaz ağrısı yapıyorsa bir ihtimal. Yılan akrep zehirlenmesi olsa hayvan yere yatar sürünürdü yani, onunla hiçbir alakası yoktur.

Jdjs

Tüy yumağından olabilirmi acaba kusmayamı çalıştı veya boğazına bişey takılmış olabilir dışarda yediği kemik gibi kılçık gibi ağzına bakmaya çalışın fenerle