Kedim Yaş Mama Olmadan Kuru Mama Yemiyor

Arkadaşlar merhaba, güzel kızımı 2 aylıkken sahiplendim geldiğinde kuru mama yemiyordu veto yaş mamayla karıştırıp verin demişti ve o gün bu gündür ne yapsam asla kuru mama yemedi biraz acımasızca ama 2 gün kuru mama koydum sadece ve ne olursa olsun asla yemedi. Kendisi çok çok hassas 6 aylıkken fip geçirmiş bir minik aç kalmasına kıyamıyorum aranız da öneri de bulunacak var mı lütfen yardımcı olun 🙏🏻🙏🏻

3 CEVAP

Melek12316

Kedimi sokaktan kurtardığım zamanlar bizim yavrucuk ta öyleydi. Bütün kuru mama markalarını demedim. En sonunda vete sormuştum. Yaş mama ile kuru mamayı karıştır diye. Zamanla yaş mamayı azalttım. Maltları kuru mamanın üzerine sıkıp öylede denemiştim öylede yemişti. Seçici bir kedi olduğu için alışana kadar sabırlı olman gerekli. Çevremdeki kedi bakan Pet severler bir kaç gün aç bırak mecbur yer diyorlarda dediğiniz gibi içimiz el vermiyor

Melek12316

Kedimi sokaktan kurtardığım zamanlar bizim yavrucuk ta öyleydi. Bütün kuru mama markalarını demedim. En sonunda vete sormuştum. Yaş mama ile kuru mamayı karıştır diye. Zamanla yaş mamayı azalttım. Maltları kuru mamanın üzerine sıkıp öylede denemiştim öylede yemişti. Seçici bir kedi olduğu için alışana kadar sabırlı olman gerekli. Çevremdeki kedi bakan Pet severler bir kaç gün aç bırak mecbur yer diyorlarda dediğiniz gibi içimiz el vermiyor

Mslna01

Kuru mamayı sıcak suda yumuşatıp iyice ezin yaş mama gibi olsun böyle böyle kuru mamayı taneli şekilde ekleyerek devam edin