Yavru Kedi Mantar

arkadaşlar merhaba
arkadaşım bir yavru kedi bulmuş ve sahiplendirecek bu süreçte geçici yuva olacak
kedinin bir kulağında hafif tüy dökülmesi gibi bir şey var aşağı görsel ekliyorum bu mantar mıdır yoksa normal bir şey midir
evinde kendi kedisi olduğu için mantar ise bulaşma riskine karşı ekstra önlem alır
pazartesi günü veterinere gidecek kedi bu süreç için yardımcı olursanız sevinirim

2 CEVAP

Kedinin başka herhangi bir bölgesinde tüy dökülmesi kızarıklık ya da açıklık yokmuş

Berra88

Her tüy dökülmesi mantardan olmaz. Bizim kedi de 3 aylıkken mantar geçirmişti kulağının biraz ön tarafında küçücük tüy dökülmesi vardı sadece ama kızarıklık vardı baya aynı yara gibiydi kaşınıyordu. Bunu pek mantara benzetemedim ben sadece tüy dökülmesi var ama yine de dikkat edin