Diş Eti İltihabını Nasıl Geçirebilirim?

Begumsy

Merhabalar; British shorthair kedim 1 yaşında. Veterinerimiz Diş eti iltihabı başlangıcı olduğunu söyledi ve VEDA DENTAVENDİN jelini verdi. Bugün birinci haftamıza girdik ve ben açıkçası bir değişim göremiyorum. Aynısı kendi Miniğinin başına gelen arkadaşlarım nasıl geçirdiniz? neler yaptınız? Bana tavsiyede bulunabilir misiniz?

3 CEVAP

Aristo123

Merhaba durumunuz nedir düzelme oldu mu?

SevimliCadi

Merhaba, sorunuzu şimdi gördüm. Bizzat deneyimlediğim için de yazmak istedim.

Bahçede baktığım kedilerden birinde ayda bir nükseden, 3-4 ay kadar süren bir diş sorunu vardı. Diş etinin dişe yakın yerleri kıpkırmızı, dişinde sararmalar ve kahverengi çizgiler vardı. Bu da ağız enfeksiyonuna dönüşüyordu hep. Kaç kere antibiyotik aldı, dişleri kontrol edildi çürük olabilir mi diye... Sonunda diş taşı temizliği yapıldı. Yaklaşık 5 aydır ağız içinde bir sıkıntı yok. Bir de o zamandan beri içinde şeker olan yaş mamalardan vermiyorum.

GzdeAkbuz

Çiğnemede zorluk yasamiyorsa Royal canin oral care mamasini deneyebilirsiniz findik buyuklugunde taneleri biraz iri yani
Suyuna damlatmaya hipet sıvı probiyotik kullaniyorum ben kedime sizde deneyebilirsiniz