Kedimin Kilosu Normal Mi? 🥺

banusano

9 aylık dişi tekir bebeğim var. Kademeli mama geçişi yapıyorum, iştahı biraz kesildi. Haftada 3 kez ılık suyla yaş mama veriyorum. 3.20 kg şu an. Çok uzun ve atletik olduğu için zayıf duruyor. Belki sağlıklı kilosudur bilmiyorum fakat insanların "çok zayıf" tepkisinden sıkıldım. İlk kedim olduğu için ideal kilosunun ne olması gerektiğini de bilmiyorum. Nasıl kilo aldırabilirim?

6 CEVAP

aslihan_e

Benim kedimin biri de böyle, her kedi aynı olmuyor maalesef. Aynı miktarda yiyen kardeşi toptombiş, diğeri sizinki gibi boya gidiyor. Ayına göre kilosu normal, birkaç aya 3,5 3,8'leri bulması gerekli. Endişelenmeniz için bir neden yok ama iştahsızsa parazit ilacını ihmal etmediğinizden de emin olun.

banusano

Teşekkür ederim. Düzenli olarak iç dış yaptırıyorum. Malt, sade kefir veriyorum. Kilosu idealse hiçbir sorun yok, zayıf görünmesini önemsemiyorum sağlıklı olsun da. 🥰

edakaramel

kisirlastiktan sonra kilo aliyolar genelde. benim kedimde cok zayifti kisirlastiktan sonra kilo aldi cok sukur ama kediniz sağlıklıysa yemesi içmesi normalse kilosu onemsemeyin🥰

banusano

Teşekkür ederim. 💖🌸

Okan3439

Kilosu ideal aslında yaşına göre tahıl oranı yüksek mamalar kilo aldırabilir ama ben tavsiye etmiyorum kısırlaştıktan sonra kilosu artıcaktır.

Emirrckr

İnsanlar illa bir kusur bulurlar,
İnce görününce çok zayıf,çelimsiz;iri yarı durunca da çok kilolu,obez derler.
Fazla takılmamak lazım bence hekiminiz normal diyor ve onaylıyorsa hiçbir problem yok.
Her kedinin vücut yapısı farklı,
Aynı kardeşlerde bile bu yapı değişiyor.
Tıpkı insanlarda olduğu gibi.