Kedimin Sırtında Birşey Var Acil

Tolga_yay26

Merhaba arkadaşlar bugün 1 yaşında hamile olan kedimin sırtında böyle birşey oldu nedir bu ?

4 CEVAP

aslihan_e

Kedi saldırısına uğramış olabilir, böyle tüyleri dökülüyor, eğer ki mantar falan değilse.

Tolga_yay26

Kedim dışarı çıkmıyor strese girmiş gibi duruyor nedenini bilmiyorum sürekli aşırı kendini yalamaya başladı

aslihan_e

Aa o zaman stres ya da alerji olabilir. Stres durumunda yalanma ile bir tür sakinleştirici salgılıyorlarmış ve zamanla onun bağımlısı gibi oluyorlarmış. Bence yine de önce diğer ihtimalleri elemek için veterineri ziyaret edin. Hayvan hamile, karaciğer, böbrek, bağırsak sorunlarında da aşırı yalanma kaşınma olabiliyor. Önce fizyolojik hastalık ihtimali elenmeli, ondan sonra psikolojik sorun düşünülmeli.

aslihan_e

Ona güvenli bir bölge hazır ettiniz mi? Bir kedi evi olması gerekli, kediler açık yerlere doğum yapmak istemezler. En azından kutu gibi bir şey olmalı. İçinde de yumuşak örtü bulunmalı, kazıp yer hazır eder kendisine.