Kedim Kilosundan Dolayı Kısırlaştırılamıyor. Acil Kilo Aldırmam Gerekiyor Zayıf. Ne Önerirsiniz?

Elenaa

Kedim dişi scottish fold Üç yaşında ve 2 kg 200 gram çıktı kilosundan dolayı Kısırlaştırma ameliyatı Yaptıramadık balık yağı ve immün sistemi destekleyici takviyeler aldım Me-o Markasının Sıvı Hüptrik tarzı olan ödül mamalarından aldım mama olarak yavru kedi maması kullanıyorum başka önerebileceğiniz bir şey var mı 1 Aya kadar 3 kg olma şansı nedir? :( Her gün beş cc kadar edilmiş yaş mamayı suyuyla karıştırıp versem midesi bulanır mı? Biraz önce immün sistem için olan takviyeyi verdim fakat meyveli olduğu için midesini bulandırdı ve kustu. :(

7 CEVAP

Oktycemile

2.2 kilo kediye sokakta zor rastlanır hiç mi mama yemiyor kediniz :) Yaş mama ve ödül mamaları kalorisi az olan şeyler, vermeyi bırakmalısın bence. Amaç hızlıca kilo aldırmak ise tahıllı ve aşırı kalorili yavru kedi maması (proplan) ve kedi yiyorsa suda haşlanmış tavuk(yağlı bölgelerinden) derisiyle beraber verilebilir. Sağlıklı kilo alması taraftarıyım ama hayvan şuanda da sağlıksız.

Venusss33

Yaş mama odul maması kilo aldırmıyor en iyi kuru mama aldırıyor benim kedimde bize geldiğinde sizinkiyle gramajına kadar aynı kilodaydı elimle mama yedirdim zorla çay kaşığıyla yedirdim ND tavuklu ve narlı yavru kedi maması da aşırı kilo yapıyor deneyebilirsiniz. Aklınızda bulunsun tavuklu mamalar daha çok kilo yapar ve ND mama yağlı bi mama

KedicikUzum

2.2 kg kedi mi olurr çocuğunuz hiç yemiyor galiba. Proplan yavru kedi maması kilo aldırıyor ondan verebilirsiniz

MonikaveTori

Yavru kedi kuru maması olarak royal canin kitten verebilirsiniz o kilo aldırmıştı kedilerime. İştah açıcı vitamin verebilirsiniz. Ben aminosol veriyorum arada, iş görüyor bence.

ssedef28

merhaba imkanınız varsa kuru mama olarak acana wild prairie alabilirsiniz hem sağlıklı kilo almış olur. kedimi kısırlaştırmadan önce 3,5-4 kilo falandı kısırlaştıktan sonra bu mamaya geçtik çok kısa zaman içerisinde 5+ kiloya çıktı. şu an 5küsür kiloda durdu ne kilo alıyor ne de veriyor bahsettiğim mamadan çok memnunuz kedim ve ben :D

Haşlanmış tavuk ve Royal canin kitten maması hızlı kilo aldırıyor

Elenaa

Çok teşekkür ederim zaten kullandığım mama royal canin citten di ama veteriner genetiğinde olduğunu söylemişti eskiden çok hastalık atlattı onun da etkisinin olabileceğini ve minyon bir kedi olduğunu söyledi . İç dış parazit gün aralığını kısalttık ve proplan kitten a geçtim ve mucizevi bir şekilde kilo aldı. Şuan 2730 kilosu fakat ben geceleri de dahil her 2 saatte bir kalkıp mama yediriyordum kendisine aynı yoldan devam ediyorum balık yağı kullanıyorum aktif olarak ve etkisi olduğunu düşünüyorum . Çok teşekkür ederim herkese🥺🤍