Kedim Çok Huysuzlaşti Lütfen Yardım??

Pnrdogan

8 aylık erkek kedim var. Bugünlerde çok huysuz ağlıyor sürekli balkona çıkmak istiyor orda yavru kediler var onlara bakmak istiyor. Ben evden çalışıyorum sürekli ilgilenemiyorum. Oyuncak aldım ilgileniyorum oynuyorum ama balkonda olmak istiyor sürekli. Neden acaba kizginlasiyor mu nasıl bu huyunu terk ettirebilirim

1 CEVAP

8 aylıksa yavaş yavaş kızgınlık belirtileri göstermeye başlayabilir
Benim kedim de 9.5 aylık ve son 1-1.5 aydır bizde de durum aynı
Odaların kapısında devamlı miyavlıyor tabiri caizse böğürüyor uyanık olduğu her an
Sıkılgan bir kedi olduğu için ilgisini çekmek çok zor oluyor
Veterinerimiz kızgınlık beliritsi göstermeye başladığı zaman kısırlaştırabilrsiniz demişti bu yüzden haftaya kısırlaştıracağız
Bu kızgınlık dönemide agresflik olabiliyormuş
Elinizden gelince yorarak oynatmaya çalışın ve en kısa zamanda kısırlaştırın