Dişi Kedi İshal Sorunu Ve Koku Sorunu

Emigrant_tr

Merhaba dişi kedim doğuma yaklaşık 1-2 hafta kala ishal gibi yapmaya başladı ve tuvaletini yaptığında odada durulacak gibi değil kokudan üstüne de siniyor bu zamana kadar ilk defa böyle birşey gördüm doğum oldu yavrular yaklaşık 2 aylık olacaklar halen aynı mama konusunda brit somonlu yavru kedi maması kullanıyorum ondan önce lavita somonlu kullanıyordum koku olayı başlayınca mamadan sandık degistirdim ama mama degisince de sorun bitmedi veterinere gittim probiyotik toz verdi sade kefir ver dedi yaptım ama duzeltemedim tuvaletine giriyor afedersiniz osurarak yapıyor patır patır sesli nasıl sağlıklı yapabilirim kedimi geri

2 CEVAP

kj0122

Öncelikle geçmiş olsun bizdede geçmeyen bir ishal durumu söz konusu probiyotik ve takviye sağlanıyor gerekli her testi aksatmıyoruz bakteri testi (negatif çıktı) yabancı cisim olasılığı mama değişikliğine bağlı alerjik durumlar (negatifte şu anda) tam çözüm bulunamadı hâla hekimimizle arayış içerisindeyiz ben haftada 3 gün olcak şekilde art arda küçük patatesin yarısını haşlayıp püre 1 tatlı kaşığı yaş mamayı karıştırıp yediriyorum kedime ekstra kefirde günde 1 çay kaşığı olcak şekilde 3 gün düzenli bir şekilde üst üste ishali şiddetlendiğinde 1 hafta aralıklarla tekrarlıyorum en azından şiddetini azaltıyor birde Veteriner Hekim Mehmet Koç youtubeda bir tarifi var ishal ile ilgili ciddi bir sağlık durumu söz konusu değilse deneyin derim memnun kalan çok insan var bende yeni keşfettim sağlıcakla

AlbayFatmanur

Ah çok geçmiş olsun neler çektim bu problemden dolayı üstelik birde yavruydu ve uzun tüylü.. her yerine bulaşıyor her gün sabah öğle akşam evi temizliyor kedimizde popo kısmını yıkamak zorunda kalıyordum. Psikolojik olarakta, maddi olarakta çok sarstı. Peki ne yaptım? Proplanın sadece veterinerlerde satılan sindirim problemi için olan mamasını aldım. (Veteriner tavsiyesi ile) onu yedi düzelir gibi oldu ama tam iyi gelmedi. Ardından virbac mamaya geçtik. Problem düzeldi. Kefir ve probiyotiğe devam ettik tabi. Artı olarakta veteriner patates havuç et suyu ile hazırlanmış mama yapmamı önermişti.. mikrobik bir şey bu istemesem de kısa süre antibiyotikte kullandık.