Kedimin Kuru Mamayı Yemesi İçin Ne Yapmalıyım

Sadun

yavru kedim bir türlü kuru mama yemiyo genel olarak yaşla karıştırıp veriyorum ama yaş bitince yine çok miyavlayıp mutfak masasına çıkıyor. Birkaç vet
konuştum odaya mamayı suyu koy illa ki yicektir dedi suan odada ve çok miyavlıyo bu duruma çok üzülüyorum iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilemedim :(

13 CEVAP

aleynacamgoz

Ben kuru mamanın üstüne çok az tavuk suyu döktüm onun kokusuyla yemeye başladı öyle alıştırmıştım:)

Sadun

çok şey yaptım ezdim su koydum olmadi tavuk suyu koydum olmadi tavuk cigeriyle verdim olmadi onlari yiyip mamayı birakiyo

aleynacamgoz

sizin ki biraz inatcı anlasılan:) acaba mamayı mı beğenmedi başka bi kuru mama denediniz mi? hangi markanınkini kullanıyorsunuz şu anda

Sadun

sahiplendigimizde vet. happy cat den baska bisey yemiyo dedi onu aldik sonra baska bi vet. le konustum spectrum aldım onu cok az yedi

Sadun

şimdide pro line aldim ve tecrubesizim ne yapacagimi bilmiyorum

aleynacamgoz

pro line iyi bi marka aslında ama alışamamış olabilir bi de kaç aylık küçükse yiyemiyorda olabilir çünkü

Sadun

yaş mamada ishal yaptigi icin korkuyorum simdi schesir in yas mamasini veriyorum

Sadun

taneleri happy ve spectruma gore buyuktu evet ama canı isterse biraz yiyo ama istahla degil tabi probiyotk tozla yiyo onuda

aleynacamgoz

Anladım canım kediniz kaç aylık peki

Sadun

1.5 aylık kadar

aleynacamgoz

daha çok küçük benimkide okadarlıkken yiyemiyordu disleriyle kiramiyor bile olabilir bi süre yaş mamadan idare etseniz aslında daha iyi bence ben 2ayliktan sonra baslattim kuru mamaya

aleynacamgoz

yaş mamanın ishal yaptığını belirttiniz mi peki veterinere benimkinde oyle bi sorun olmamisti çünkü ben royal canin kitten tavuklu kullaniyodum

Sadun

evet mamadan oldugunu soyledi vet.aldigim daha fazla ishal yapiyodu simdi schesir kullaniyorum ona kiyasla daha iyi