Kedimin Poposunda Sarımsı Jel Benzeri Bir Şey Çıktı

Smokey11

Kedim 1 yaşında ve Scottish Fold cinsi. 9. ayında kısırlaştırmıştık ve 2 aya yakındır haşlanmış tavukla besliyoruz (kuru mamayı kestik). Bugun sabah annem kedimin yere dışkısını yaptığını söyledi ben de şaşırdım asla öyle bir sey yapmaz diye sonra gece tuvaletini temizlemeyi unuttuğum için olduğunu düşündüm pek umursamadım. Sonrasında birlikte oynarken popo deliğinde sarı ve jel kıvamında bir şeyin olduğunu gördüm ıslak mendille çektim bulaşmadan çıktı direkt. Bu niye olabilir yardım ederseniz sevinirim.

1 CEVAP

melike9

Merhaba, geçmişte kedim benzer bir problemi yaşadı. Ama benim kedimin poposundan şeffaf renkte akıntı gelmişti, tuvaletini yaptıktan hemen sonra. Ben çok endişelendim. Fotoğrafını çekip hemen veterinere gittik, muayene olduk. Kedim sürekli lavabodan musluk suyu içiyordu ve musluk suyu içerisindeki bir bakteri yüzünden olduğunu söylediler. Öncelikle antibiyotik verildi ama kedim antibiyotiği içmeyip defalarca tükürdüğü için veterinerimiz tedavimizi değiştirdi. Probiyotik ve prebiyotik kullanarak tedavi oldu. Sadece hazır su içiyor, lavabodan içme alışkanlığını bıraktırdım. Sizin kedinizde de musluk suyu içme alışkanlığı varsa bundan dolayı olabilir. Veterinere götürüp önce bir muayene ettirmenizi öneririm. Sarı renkli olması bence biraz endişe verici. Ve poposundan gelen sıvının fotoğrafını mutlaka çekin veterinerinize gösterin.