Kedim Zeytin Yiyor...

cemregrande

Kedim siyah zeytin yiyor, yemesinde bir sakınca var mıdır, toksik bir sonuç verir mi, zehirlenme gibi... Sizin kedileriniz zeytin yiyor mu :D

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Zeytin kediler için zehirli değildir, ancak faydalı da değildir. Arada bir ve az miktarlarda verirseniz sorun olmaz. Bu arada zeytinin içinde, kedileri kendilerinden geçiren kedi nanesinin de içinde bulunan bir madde bulunuyor. Normalde kuru mamadan başka bir şey yemeyen kedilerin bile zeytin kokusu aldıklarında tuhaf hareketler sergilemelerinin açıklaması da bu. :)

Bu arada eğer kedinize zeytin verecekseniz zeytini tuzu ve limonundan arındırmak için yıkamayı ve çekirdeğini yutma tehlikesini bertaraf etmek için mutlaka çekirdeğini çıkarmayı unutmayın.

Bol patili günler dilerim.

Ahudr

Benim kedimde çok seviyo arada bir tane cekirdegini cikarip biraz suda bekletip yikayip veriyorum :)

CakilYavrukus

Çok nadir zamanlarda bende bir zeytinin yarısını veriyorum keyifle yiyor 4 yaşında bi zararını görmedim zeytinin yağının faydalı bile olabileceğini düşünüyorum

Mini2019

zeytini verirken mutlaka çekirdeğini çıkartın. çekirdekli verirseniz bağırsaklarını tıkar.

Kocalex

Tuzsuz baharatsiz zeytinin hiç bir sakıncasi yoktur az yediği sürece :)oldukça da severler.cekirdeksiz tabi
Günde 1 tane yese sorun olmaz