N&D Mamayı İştahla Yemiyor Artık

MARSINYO

Merhaba 2. yaşında kısır sarman dostum var 1 yaşına kadar royal canin yiyordu kısırlaştıktan sonra nd kısır somonlu ya geçtik yaklaşık 1 sene iştahla yedi. Artık iştahla yemiyor ya yiyor tane tane kusuyor yada yaklaşık 8/10 adet yiyor mamasını önünden hiç almıyoruz hep dolu bırakıyoruz. 2 farklı veterinere göre bir sorunumuz yok çok şükür ama ödül maması yoğurt yada neler aldıysak farklı farklı hep kusuyor. Yaş mamayıda kusuyor. Mama yemediğini fark edince tüp yoğurt ödül mamalarından veriyoruz onuda 2 dk ya kusuyor. ND somonlu mamayı değiştirmeyi düşünüyorum. Yinede ND tahıl olarak zengin olduğu için bıldırcınlıya geçiş yapıcam bugun denemek için açık mama alıp karıştırarak vericem sizin öneriniz yada tavsiyeniz varmı mama fiyatı sorun değil.

5 CEVAP

MARSINYO

Güncelleme; n&d kısır somonludan n&d kısır bıldırcınlıya geçtim kusma 2.5 gündür kesildi ve çok iştahla yiyor. Yeni mamasını koydum gidip gelip zıplayarak yedi :)) Arada değişiklik kesin şart ayrıca ödül mamasındada kusmuyor şuan için.

ilaydacakir

Ay benimki de Nd somonlu kısır mama yiyordu hatta öğünlerini azaltmaya çalışıyorduk çok yiyor tombik oldu diye ama bu bir haftadır o kadar mama istemiyor koyunca keyfi isterse yiyor ama istemeyi falan bıraktı. Acaba havalar ısındı diye balıklı mama ağır mı geliyor şimdi sen de böyle diyince genel bir şey mi acaba
Gerçi seninki kusuyor da midesi neden rahatsız oluyor acaba çok arka arkaya farklı mama da deneme bi yoğurdu arada dene bence azıcık
Bıldırcınlı Hindistan cevizli maması vardı nd’nin skin coat yazan bizimki onu bayağı sevip yemişti eğer aldığın oysa sever büyük ihtimalle. Ben bi daha almadım bizim tombiş zaten çok yiyor şüşko olmasın iyice diye 🥲🥲🥲🥲

Ahudr

Yedigi herseyi kusması çok normal degil aslinda farkli bir veterinere daha gosterseniz iyi olur sanki

Kedim acana kullanıyor çok severek yiyor tavsiye edebilirim güzel bir marka

Ahudr

E hadi geçmiş olsun o zaman :) Bıldırcınlısı cok iyi bir mama benimkiler de bayiliyor ama bi tanesinin alerjisini tetikledigi icin maalesef artik yiyemiyorlar.Bir de benim su icmeyen kedim o mamayla baya su tuketmeye baslamisti mama miktarini önerilen miktarda vermenizi tavsiye ederim o yuzden tuz oranı biraz fazla olabilir.