Bir Yıldır Baktığım Kedimi Sahiplendirme

kiwii

Bana alışan kedimi sahiplendirsem psikoloji bozulur mu? Yeni sahibine alışır mı? Zor durumdayım 3 tane kedim var en az birini sahiplendirmem gerekiyor iyi bakamıyorum onlara :((

7 CEVAP

Bakamamanizdaki sebep nedir

dollfacepersian

Bu kedinizin karakterine bağlı bir durum, bazı kediler ilk günden yeni evlerine alıştırken bazılarının alışması çok daha uzun sürüyor ama eninde sonunda alışıyorlar. Kediler ortamlarına bağlı canlılar fakat bir şekilde yeni şeylere adaptasyon sağlayabiliyorlar. İnşallah sürekli size iyi olduğundan haberdar edecek iyi bir sahibi olur

kiwii

Aşılar, mamalar kısırlaştırma vs. derken zorlanmaya başladım. Bir kedim kısır diğerlerini daha durumum el vermediği için kısırlaştıramadım. Ona ayrı diğerlerine ayrı mama alıyorum. Aslında diğer ikisini de kısırlaştırsam bakabilirim kısırlaştırcak dururumum yok bir kaç ay biraz daha düşük kalite mama alıp parayı denkleştirebilirim ama ailem de çok baskı yapıyor çok masraflı kediler bırak falan diyorlar tüm masraflarını benim karşılamam rağmen . Sahiplendirmekte kararsız kaldım. Birbirlerine ve bana çok alıştılar, psikolojilerinin bozulmasını istemiyorum. Ve kedilerim çok agresif kimse sahiplenmez, sahiplenenler de sevmeyip atar diye de korkmuyorum.

Bazı sitelerde kısırlaştırma için yardım ilanı açsanız belki yardım eden olur ben çok gördüm öyle

Kedimekim

Eger kediniz agresifse 1 yaş gibi bir buyume donemine gelmisse bence sahiplendirmeyin ya geri verirler size ya da allah korusun bi yere birakirlar bence biraz daha butcenizi zorlayarak kisirlastirin hem sizi evi seviyorsa ve gittigi yerde sevgiyi bulamazsa yazik olur hayvana

kiwii

Kedilerimin hepsi yetişkin, neredeyse 2 yaşındalar. Bütçeyi zorlayıp bakmaya karar verdim.

kiwii

Her ne kadar ailem darlasada kedilerime bakmaya devam edicem.