Yavru Kedilerde Cıvık Kaka Normal Mi?

duman2707

Arkadaşlar 1 aylık yavru kediler artık kuma yapıyor ama bazen popolarında kalıyor bazen yere surtuyorlar yani cıvık oluyor normal bi durum mu?

6 CEVAP

Emirrckr

Daha küçükler,
Bağırsak floraları yeni yeni gelişiyor o yüzden cıvık yapmaları normal.
Ama iyice sulu ishal gibiyse iç parazitten de kaynaklanıyor olabilir.
Su içmelerine bir şey diyemeyeceğim genelde fazla su içmeleri böbrek,karaciğer gibi iç organ sorunlarından kaynaklanır ama küçücük kedide bununla bir alakası yoktur.
Belki ilk tanıştıkları yeni bir tat olduğu için bir oturuşta fazla miktar içiyor da olabilirler süt içmek gibi mesela.
Zamanla düzene oturur bu tip şeyler.

duman2707

Birde çok su içiyorlar o normal mi?Her gün iki kap bitiyor nerdeyse

duman2707

yok ishal gibi değil ama katı da değil yaş-kuru karışık veriyorum genelde ve süt tozunu da öylece direkt ekleyip karıştırıyorum yiyorlar

duman2707

yani ondan heralde önceden hiç bu kadar suya meraklı yavrular görmemiştim şimdi resmen su kabının başına geliyorlar bittiyse miyavlıyorlsr yeni ekliyorum içiyorlar dediğiniz gibi sanki süt içer gibi

duman2707

Peki bu durum ne zaman düzelir şimdi baktığımda yine hafif sulu yaptı bir tanesi ve öyle olunca da popolarında kalıyor acaba önemli bi durum mu diye korkuyorum yardım ederse birileri sevinirim

ssedef28

cıvık olmaması gerekir normal kedi kakası kıvamında olur yaş mamadan dolayı belki ishal olmuşlardır ya da parazitleri vardır. kuru ve yaş mamayı yeni yemeye başladılarsa belki bu yüzdendir bence bir veterinere götürseniz iyi olur hem genel muayenesi de yapılır