10 Aylik Erkek Kedim Sürekli Ağlıyor

Bu aralar çok huysuzlasti sürekli ağlıyor ve dışarı çıkmak istiyor oyun oynasam da yapıyor bunları. Geceleri özellikle. Kızgınlık belirtisi mi acaba. Çıkardığı sesler kızgın erkek sesi gibi değil koku bırakma ve agresiflik de yok. Huysuz ve Nazlı. Ne yapmam lazım balkondan kacacakti sürekli balkon istiyor balkondan nasıl soğuturum. Balkonda koruma yok 1.kat

4 CEVAP

Ketonmanya

  1. Balkona bir koruma önlemi almadığınız sürece balkona çıkmasına izin vermeyeceksiniz.

  2. Belirtileri geçer geçmez kısırlaştıracaksınız.

Benim kedimde 10 aylık ve aynı şekilde sürekli bir miyavlama halinde
Kızgınlık belirtileri göstermeye başlamış
Koku bırakmaya başlamadan kısırlaştırmak istediğimiz için cuma günü kısırlaştıracağız biz

Bizim veterinerimiz hani hiç belirti göstermeden kısırlaştırsaydın gelişimi için sorun olabilir demişti ama zaten yavaştan belirtiler gösterdiği için ve 10 aylık olduğu için sorun olmayacağını söyledi
Bizimde aynı şekilde uyanık olduğu her vakit ağlıyor
Oyun ile ilgisini çekemiyorum ve benim kedim sadece benimle oynuyor kardeşim anne babam ile vs oynamaz bende bu yüzden ders çalışamıyorum ya gelip kitabın üstüne yatıyor ağlıyor ya laptopun ya da saldırmaya başlıyor
Bu durumı sadece kısırlaştırarak çözebilirsiniz
İsterseniz başka veterinerlerden de görüş alın

Benim veteriner 1 yaşından önce yapmayalım dedi şu an ne yapabilirim bilmiyorum özellikle aksam ve geceleri sürekli huysuzluk ve miyavlama var oyun oynayıp balkona çıkarsam bile. Ders çalışmama da mani oluyor. Başka önerisi olan var mi