Ninjanın Kendini Kaplan Sanması

Ninjanin dişleri mi kaşınıyor bilmiyorum ama sürekli ağzı açık birşeyler kemirir halde çoraplardan tutun yastık yorgan ve en kötüsü ayaklarımız ellerimiz hatta burnumuzu bile ıssırıyor saldırgan gibi durmuyor ama severken bile ıssırmaya çalışıyor internet yazan vet. Bloglarından destek aldım oyun oynamayı bırakın vs hepsini uyguluyoruz banamısın demiyor. Diş kaşıma topunu hiç sevmiyor ne yapsak bilemiyorum henüz 1 buçuk aylık. İlerde devam etmesinden endişeliyim.

4 CEVAP

Şöyle bir yazı buldum kedi ısırma huyunu bıraktırmak için;
http://www.wikihow.com/Stop-a-Cat-from-Biting-and-Scratching

*Isırdığında yüksek sesle ve otoriter bir tonla Hayır diyin.
*Hala ısırmaya devam ediyorsa elinizi yavaşça çekin üzerinden(hızlı çekerseniz oyun sanabilir).
*Kucağınızda ise kucağınızdan alıp ayağa kalkın ve arkanıza bakmadan diğer odaya geçin.
*Isırdıktan sonra 10 dakika ilgilenmeyin.
*Isırdıktan sonraki 20 dakika içinde mama vermeyin.
*Isırdığı zaman ilgisini ısıracağı oyuncaklar yöneltin.
*Isırdığı zaman ellerinizi çırpın ve hayır diyin(asla yüzüne yakın bir şekilde yapmayın).
*Bir odadan diğerine geçerken koridorda karşılaşırsanız üzerine doğru gitmek yerine kenara çekilip onun geçmesine izin verin.

Kedim geleli üç gün oldu faik de aynısını yapıyor ama ben çok oyun oynadım tanışma faslında ondan sanırım.

umut61

Kediniz daha yavru bunları yapması normaldir. Ellerinizi ısırdığında ona kızın, kızdığınızı anlayacaktır. Bu şekilde alıştırabilirsiniz.

Orda yazan seyleri uyguladım fakat ister kibarca ister sertce uyarsamda odadan ciksamda banamısın demiyor. Yüzsüz oldu iyice :D ben oda değiştiriyorum oda bacağıma yapışıyor sanırım büyüyene kadar bu çileyi cekicez :D