Kedimin Alt Dudağı Şişti. Ne Olabilir?

Kedimin ön dudağı 1 haftadır hafif şişmişti. Uç kısmı ufak kabuk bağlamış gibiydi. Ama iniyordu şişlik gün geçtikçe. Bugün işten geldiğimde o şişliğin sağ ön çenesine doğru yayıldığını gördüm. Veterinerim böcek ısırığı ya da evdeki diğer kedimin tırmığı yüzünden olabilir dedi. Ama 1 günde böyle yayılması korkuttu beni. Antibiyotik gerektiren bi apse olabilir mi?

2 CEVAP

AlbayFatmanur

Bizimki böcek ısırdığında olmuştu böyle. (Plastik mama, su kabı kullanıyorsanız değiştirin bu arada mikrop kapınca da olabiliyormuş çünkü) kendi haline bırakın, yarın şişliğin bi tık inmesi lazım inmez daha fazla artarsa veterine mutlaka götürün

oykuyildiz

eozinofilik granülom- eozinofilik plak araştırın :)
beyaz ırklar tipik gıda alerjisi-sinek alerjisi akar alerjisi vb