Yeni Sahiplendiğimiz 1 Yaşındaki Kedi Yemek Yemiyor Su İçmiyor Tuvaletini Yapmıyor

sukru456

daha geçen gün bir soru sormuştum, kedi yeni sahibine nasıl alışır diye. sağolsun arkadaşlar çok yardımcı oldu. kediyi alalı 2 gün oldu kendini sevdirmeye başladı iyi güzel. ama bir sorunumuz var kedim geldiğinden beri ,iki gündür. ne yemek yiyor ne su içiyor ne tuvaletini yapıyor. arkadaşlardan birisi yaş mama al hiçbir kedi yaş mamaya dayanamaz dedi. aldım fakat kokladı bir veya iki tane küçük parça yiyip bıraktı. hatta elimle bile beslemeye çalıştım ama banamısın demedi. ne yapmam lazım sağlığından endişeleniyorum!

2 CEVAP

ikoral

Ne mama veriyorsunuz? Sokak kedilerine verilen mamalardan veriyorsanız eğer ev kedisi onları yemez ve yememeli de. Çünkü o mamalar uzun vadede organlarda bozulmalara yol açıyor. sokaktakiler sayıca fazla olduğundan mecburiyetten veriliyor. Ama ev kedilerine profesyonel mama verilmeli. Kısır ise sterilised kısır mama verilmeli çünkü idrar yolu tıkanıklıklıklarına yol açarak ölümlerine neden oluyor. Yani mama konusu çok önemli...

sukru456

kedimiz kısır hangi mamayı vermeliyim mama dışında suda içmiyor tuvaletede çıkmıyor