Kedimin Yanına Gelen Yeni Kedi

Senemhasret

1 buçuk yaşında erkek kedimin yanına 2 aylık yavru kedi getirdim. İkiside cins değil. Yavruyu şuan odaya kapadım. 2 dk sadece birbirlerine gösterdim. Ve büyük kedim şuan evde ki herkese kızıyor tıslıyor. Günde ne kadar ve nasıl birbirlerine göstermeliyim? Ne kadar temasa geçmeliler sizce? Lütfen yardım. Kendi kedimden korkar oldum 😂

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Ahhh aynı şeyi o kadar sert bir şekilde yaşadık ki, yazdığınızı okurken tüylerim diken diken oldu. :) Büyük kedimizin sinirini özellikle benden çıkarmasından dolayı kollarım, bacaklarım paramparça olmuştu zamanında. Yavruyu günde birkaç kez taşıma çantasının içinde olacak şekilde büyük kedinizin yanına getirin. Gelsin, koklasın, gerekirse hırlasın, tıslasın, kendi aralarında bir iletişimleri olsun. Tabii bu sırada siz kendinizi koruyun çünkü illaki hıncını sizden almak isteyecek eğer bunu bir kere yaptıysa. :) Bir de yavrunun kokusunu taşıyan bir şeyler (bu kapalı kaldığı odada üzerine yattığı bir örtü, yastık, vs olabilir) varsa onu alıp büyük kedinizin en çok vakit geçirdiği yere koyun. Koku aşinalığı onlar için her şey, birbirlerini kokularından tanıyorlar ve alışıyorlar. Biz zamanında bu anlattıklarımın hiçbirini yapmayıp eve getirir getirmez evin ortasına lök diye bıraktığımız için canımız çok yandı, sizin yanmasın. :)

Bol patili günler dilerim. :)