Odam Çok Kötü Kokuyor Ne Yapmam Lazım

Basakalkan

Odamı hergun ama hergun havalandiriyorum ve supuyorum tuvaletide balkonda olmasına ragmen odamdan iceri girdigimde odam cok agır ve kotu kokuyor .. kedimin kendiside cok guzel kokuyor ama odamdaki bu koku gitmiyor cildircam ne yapmam lazim zaten kedim daha yavru 2 bucuk aylik erkek ergenliktede degil ki o koku birakiyor diyim acaba oda spreyi filan alsam yararli olur mu?

15 CEVAP

Elifoo

Royal canin kitten ciddi anlamda koku yapan bir mama, kaynagin bir kismi bu olabilir. Duzenli olarak (her gun yerine her saat) havalandirmanizi ve daha saglikli bir mamaya gecmenizi tavsiye ederim :)

dollfacepersian

Kediniz siz görmeden odanizin kuytu köşe yerlerine tuvaletini yapmış olabilir mi? Belki de o koku yapıyordur?

Kedimekim

Kokan seyin ne olduginu anlamadim tuvalet balkonda ve kapisi kapaliysa zaten sizin odaniza gelmez e kediniz de guzel kokuyormus benim kedimin kendi odasi var hic boyle agir bi koku almadim simdiye kadr ama kullanacginiz oda parfumu kedinizin nefes almasini guclestirir onun yerine bir de kedinize odaniz harici baska bir yer yapin odaniz kapali olsun

felishuman

Tuvaleti balkondaysa odanın bu kadar ağır kokacağını zannetmiyorum, yani koku tuvalet kaynaklı değildir. Acaba maması mı kokuyor bu kadar? Kaliteli mamaların ağır bir kokusu oluyor genelde siz hangi mamayı kullanıyorsunuz? Ya da belki de sizin burnunuz çok hassastır, bir arkadaşım öyleydi ayakkabısının altına bulaşan şeyin kokusunu bile çok yoğun bir şekilde alıyordu ve onun için çok rahatsız edici bir şeydi:) Şuan aklıma gelen ihtimaller bunlar.

Veranifer

Mamasi kokuyodur buyuk bir olasilik brlki de agzi felan bizim kedide mis gibi kokar cennet bahcesi ama agzi bi acti yok dis fircaliyoruz vet e gittik ama yok

Basakalkan

Maması royal canin kitten kaliteli kullaniyorum yas mamasida oyle yok tuvaletini hep kutusuna yapar bende anlamadim tek ben degil annem babamda aliyor cok rahatsiz edici bi koku sebebini bulamiyorum ben bastan asagi odami simdi silcegim ve bi sorum daha var daha demin kara bi sinek oldurdu agzina atti cikardi ben hemen aldim peceteceyle bi baktim yaaa icinden birsuru kurtcuk cikti sinegin hepsi hareket ediyor cok kotuydu acaba kedime birsey olurmi parazit filan midesine gitmismidir cok igrencti

aysegunerr

Aşılarını düzenli yaptırıyorsanız sorun olmaz

Elifoo

Icerik kiyaslamasi yaparsaniz eger ne kadar bos bir mama oldugunu farkedeceksiniz zaten. Ne yazik ki hem veterinerler hem de petshoplar bu mamalari oneriyorlar iyi diye. Halbu ki tek sebep bu markalarin pet shop ve veterinerle ucretsiz mama gondermesi. Onlar da bu sebeple herkese iyi diye tavsiye ediyor.

Iyi mama olarak; orijen, acana, instict gibi markalar oneriliyor. Ki instict en iyi olani. Bunlara maddi gucunuz yetmezse eger Mattise markasina da bakabilirsiniz.

Hilakyol

Kediniz mama yuzunden gaz cikariyor olabilir arada.

Basakalkan

Yaptiriyorumm ama cok igrencti midesine gitti kesin agzinda patlatti yere attiginda kipir kipir hepsi hareket ediyordu tekrar goturup ic parazit yaptircam

Basakalkan

Yani surekli acık hem oda penceresi hemde balkon kapisi zaten balkon odamin icinde icerde hep hava sülkilasyonu oluyor buna ragmen kokuyordu ama sorun kumuymuş pisi pisi kullaniyordum dun farkli bi kum siparis ettim insallah ise yarar ama siz hangi mamayı onerirsiniz ben en iyi royal canin duymustum?

aoeo10

bizde de böyle bir sorun vardı ve sebebi tuvalet kumuydu kumu değiştirmeden önce odaya girdiğiniz an burnunuzun direği kırılırdı kumu değiştirdikten sonra sorun ortadan kalktı

Basakalkan

Ilk defa duydum bu markaları hepinize cok tesekkur ederim deneyecegim dediginiz mamalari

Scot

Saglikli mamaya gecin yazmissiniz.royal canin kitten kullaniyorum bende saglikli degilmi yani ne onerirsiniz

Elifoo

@scot iki cevap ustte belirttim, sevgiler :)