Lütfen Akıl Verin?

Azirovka

Merhabalar. Biraz uzun olacak kusura bakmayın. Ocak ayında sokaktan yavru kedi sahiplendim. Kediyi eve götürdükten sonra biraz mama yedi ve kustu. Aynı gün veterinere götürdüm. Kontrollerini yaptı ve iç dış parazit uyguladı veteriner. O zamana kadar hiçbir şeyi yoktu. Eve dönerken kedim şiddetli şekilde miyavlamaya başladı. Ve kucağımda bayıldı. Apar topar geri döndük kliniğe ve serum takıldı. Oksijen verildi. Kendine geldi bir saat sonra. Ve akşam eve döndük. Gece yine acı acı miyavladı. Kendini ordan oraya attı. Sonradan ağzından kan geldiğini farkettik ve diş etleri bembeyazdı. Veterineri aradık. Acil getirin kediyi büyük ihtimal iç kanama geçiriyor dedi. Kediyi boxa koyarken kedinin sesi kesildi. Maalesef ki o gün bebeğimi daha doyamadan iç kanamadan kaybettim. Bunların hepsi bir günde oldu. Üstünden aylar geçmesine rağmen hâlâ aklıma geldikçe ağlıyorum. Çok zor bir gündü benim için. Üstümde travma bıraktı diyebilirim. Evde bir kedim daha var ve kedim uyurken asla nefesini kontrol etmeden duramıyorum. Kedim miyavladığında aklıma o geliyor ve kedimin aynı şeyi yaşayacağını düşünüp stresten kafayı yiyecek gibi oluyorum. Psikolojik olarak inanılmaz etkilendim.

2 3 hafta önce sokakta baktığımız bir kedinin yavruları oldu. Komşum ve ailem büyüdüklerinde bir tanesini sahiplenirsem belki bana iyi gelebileceğini söylüyorlar. Ben de yine aynı şeyi yaşayacağım diye sahiplenmek istemiyorum. Kendi kendine zamanla geçer diye de düşünüyorum. Fakat artık bu acıdan bir an önce kurtulmak istiyorum. Siz ne yapardınız akıl verin lütfen?

3 CEVAP

Zeyno55z1

Öncelikle çok üzüldüm başınız sağolsun elbette çok zor bir süreç acınız zaman içinde hafifleyecektir demekki bu dünyadaki nefes sayısı o kadarmış nasıl öldüğü sadece bir sebep diger kedinizle daha fazla vakit gecirebilirsiniz bu sürecte yeni bir kedi sahiplenmek ağir gelebilir ve hem evdeki hemde yeni gelecek kedinin anlaşması yeni bir sorumluluk ve her ikisinide kontrol etme agir gelmezmi ben olsam biraz daha zaman gecmesini bekler öyle sahiplenirdim cok gecmis olsun

Başınız sağolsun. Çok üzücü olaylar yaşamışsıniz ama bunu tekrar yaşayacaksınız diye bir durum yok. Yavrumun ömrü okadarmiş. Bence geç bile kalmışsınız tereddüt etmeyin derim ben. Rabbim kolaylığını verir inşallah

Sznyll

öncelikle başınız sağ olsun yaşadığınız olayın içinden bir aydan uzun süredir çıkamıyorsanız durumun kendi kendine geçmesini beklemeden psikolojik destek almanız sizin için daha iyi olacaktır terapi ücretlerinin fazla olduğu bir gerçek çok para vermek istemezseniz bir psikiyatriste danışıp uygun gördüğü taktirde ilaç tedavisi alabilirsiniz bu durumu atlatmadan yeni bir kedi sahiplenmenizin çok doğru olacağını düşünmüyorum açıkçası hem sizi hem yavruyu daha çok strese sokabilir