Az Mama Yemesi

eylulpak

kedim kisin cidden çok mama yerdi havalar bi anda isindi simdi kışa gore az yiyor ve sıcaktan yer değiştirerek yatıyor bu normal
midir

1 CEVAP

Sznyll

sıcak hava nasıl bizim için bunaltıcı oluyorsa onlara da oluyor serin yerlerde yatmak istiyordur bu normal bi durum kedinizin kilosuna uygun orandan fazla mama koyuyorsanız bir süre ölçülü koyup ne kadar yiyip yemediğini takip edin örneğin günlük 100 gram mama yemesi gerekiyorsa bunun hepsini tabağa dökmeyin iki öğün olarak verin bazen tabakta bayatladığı için yemek istemiyorlar benim kedim öyle daha doğrusu tabağında olsa bile taze mama koymadan yemiyor bunlara bakın olmazsa mama değişikliği yapabilirsiniz sevmemiş ya da sıkılmış olabilir sağlık problemi var o yüzden yapıyor gibi bir şey diyemem yinede aklınızda soru kalmaması için veterinere danışabilirsiniz