Kedime Aşı Yaptırmalı Mıyım

Sokaktan yavru bir kedi sahiplendik yaklaşık 3 haftadır evde bakıyoruz. Evimiz bahçeli disarda kulübesi var orada bakıyoruz sabahları bahçede oynuyor akşam zarar gelmesin diye içeride. Kedimizi Geçenlerde veterinere götürdük henüz aşı için küçük olduğunu söyledi. Sayfaya göz attığımda aşı yüzünden kötü olan alerjik tepki gosteren kediler gordum. Dısarda bol bol oynuyoruz ama sonuçta bahçede yaşıyor ve sağlık problemi de yok acaba aşı yaptırmamamız daha mı iyi olur korkuyorum bir şey olur diye miniciğime🐱💛

3 CEVAP

Dışarıda yaşadığı için en azından bence biraz daha büyüyünce karma aşı yaptırmanız daha iyi olacaktır
Viral hastalıklardan korur

Ketonmanya

Merhabalar.

Dışarıyla teması olduğu için iç-dış parazitlerini ve aşılarını kesinlikle aksatmamalısınız. İç-dış parazit uygulamalarını zaten kedi 1 kiloyu geçmeden yapmıyorlar. Karma aşılarını da sonrasında yapıyorlar. Götüreceğiniz hekim iyi bir hekimse ve paragöz değilse zaten ideal kiloya gelmesini bekleyecektir aşı uygulamaları için. Lütfen tereddüt etmeyin, aşılarını yaptırın. Bir de eğer imkânınız varsa sürekli evde bakın yavruya. Bahçenize büyük kediler ya da köpekler girebiliyorsa hele, mutlaka evde bakmalısınız.

Bol patili günler dilerim. :)

gulsundusmez

aşı ve parazit için kedinin 2 250kg ve üzeri olması lazım ve evet gerekli