Isırmaya Çalışan Yavru Kedi

Yavru Kedim ısırmaya çalışıyor oyun oynuyor acıtmıyor ama bir şey yapmamız gerekir mi acaba bu durum için

2 CEVAP

Elinizle vs oynatıyorsanız böyle ısırmalı oyunlar
Büyüdükçe bunu alışkanlık haline getirir ve sizin canınızın yandığının farkında olmaz
Isırmaya çalışmasına bence izin vermeyin aranızda bi iletişim olsun belirleyin her ısırmaya çalıştığında o hareketi yapın ve ısırmaması gerektiğini anlasın
Çünkü bu davranış ileride alışkanlık haline gelir

Cennet29

Isırdığı zaman şşşş diyin. Parmağınızla burnuna pıt pıt dokunun uzaklaştırın. Zamanla bunun hayır olduğunu ve yapmaması gerektiğini öğrenir. Isırmalı oyunları her kedi sever siz ilgisini oltaya ve oyuncaklara vermesini sağlayın. Isırmak istediği zmn peluş oyuncak varsa onu tutup onunla oynatın. Yada oltasına ufaj bi peluş bağlayın onunla oynatın çok severler