Az Su Tüketimi

Arkadaşlar merahaba erkek kedimi bugün kısırlaştırmaya götürdüm önce genel bir muayene oldu işte
Doktoru su tüketiminin arttırması gerektiğini söyledi çok kötü değilmiş ama yine de arttırması lazım dedi
Aslında su içiyor ama demek ki az geliyor bilmiyorum
Su pınarı var zaten oradan içiyor
Başka ne yapabilirim su tüketiminin arttırması için

5 CEVAP

Ahudr

Yas mama verirken mutlaka su ekleyerek verin icerik olarak iyi ödül sivilari alin bol su az miktarda ödül sivisi dökun tabaga bu sekillerde de su tuketimini arttirabilirsiniz

Ulak

kedinizin suyunu sık sık tazeleyerek onu su içmeye teşvik edebilirsiniz. Bununla birlike su pınarlarının da sık sık temizlenmesi ve filtrenin de değiştirilmesi gerekir.

hellothere

yaş mamayı ne kadar veriyorsunuz arttırarak ve sulandırarak verebilirsiniz

Yaş mamayı her gün veriyorum ama bir konserveyi üçe bölecek şekilde yani haftada 2 konserveyi her güne bölüyorum

Ulak

kısırlaştırılmış kediler kilo almaya yatkındır bu nedenle yaş mamayı azaltmak gerekir. Haftada 1 gün yeterli olacakır. Ayrıca yaş mamalar kedinizin su tükeimini azaltır. kısırlaştrılmış kediniz için kuru mama seçerken de uriner sistemi destekleici mama seçmenizde yarar var.