Kedim Patisinin İç Tarafını Isırıp Yalıyor Devamlı

hellothere

İki adet sorum var aslında birincisi başlıkta da belirttiğim gibi kedim sol ön patisinin iç tarafını ısırıyor ama patisinin daha iç tarafında kalan küçük kısmı. Patisinin iç tarafının rengi de hafif sarımsı olmuş alerjikse wanpynin ödül mamasından vermiştim farklı olarak. Sizce nedeni alerjik reaksiyon mu yoksa temizlemek için böyle uzun süre ısırması normal mi?

İkinci sorum şu an kedim için Sandynin aktif karbonlu bentonit kumunu kullanıyorum ama haftada bir kez kum kabını çamaşır suyuyla yıkamama rağmen kum tam olarak topaklanmadığı ve dağıldığı için kum çabuk pisleniyor gibi hissediyorum. Etrafa da saçılıyor. Pelet kum daha doğal olduğu için kullanmayı düşünüyorum ama ne gibi avantajları var kullananlar bahsedebilir mi ve topaklanan pelet kum markası önerebilir mi?

3 CEVAP

Mini2019

Aynı durum bende de var. Benimki alerjik bünyeli bir kedi. Takıntılı bir şekilde kalınıyor diye çok dikkate almıyorum. Pati altları normal bizde.

Ben de sandy aktif karbon kullanıyorum.

Ama asla dağılma kokma topaklanmama yapmıyor.

Bir de tuvalet kabını beyaz sirkeyle yıkarsanız daha iyi olur. Çamaşır suyunu plastikten arındırmanız mümkün değil

ssedef28

patisinde parmaklarını ayırıp ısırarak yalaması normal benim kedim de tırnaklarını parmağını ayırıp çiğner gibi temizliyor ama sizinki sürekli aynı yeri takıntılı bir şekilde mi yalıyor? tüylerinde seyrekleşme ya da yara vs yoksa normal temizliğini yapıyordur.

hellothere

@ssedef28 evet takıntılı bir şekilde ısırıyor ve yalıyor patisinde şu an için bir tuhaflık yok takipteyim yine de