Kısırlaştırma Sonrası Halsizlik Acil

Arkadaşlar kedimi bugün kısırlaştırdım
En son sabah 5 te yemek yedi öğlen 2-3 sularında kısırlaştırma ameliyatını oldu
Bu arada kedim erkek
8.30 gibi kedimi veterinerden aldım doktor 11-12 gibi su mama vermeye başlayabilirsin dedi
Kedim eve geldiğinde kutudan çıktı sarhoş baygın gibi yatıyor zaten
Tuvaletini gidip kuma yapıyor
Ama onun dışında baygın gibi yatıyor
Burada anestezinin etkisi geçmeden kedi kendine gelmeden mama vs vermeyin yazıyordu
Ama hekimimiz 11-12 gibi verebilirsiniz dedi ama şu an hala baygın gibi sadece tuvalete kalkıyor
Ne yapmam lazım
İlk kedim ve öncesinde hiç deneyimim olmadığı için korkuyorum onu çok seviyorum

11 CEVAP

Tuanaalsk

Merhaba bence bu durum normal daha ilk gün biz gaz anestezi yaptirmamiza rağmen ilk gün yedi içti tuvalete gitti ve uyudu sonrasında yavaş yavaş açıldı tabiki ama tamamen kendine gelmesi 1 hafta sonra oldu hatta bizimkinin mama yemesi 3.hafta normale döndü yani kedinize biraz zaman verin. Yine de bu halsizlik durumu eve gelmesinden itibaren 24 saati geçerse hekiminize bildirin ne olur ne olmaz

ssedef28

saat 12 bana biraz erken gibi geldi gece 2-3 gibi verin en azından 12 saat geçmiş olsun. kusuyorsa vermeyin ama midesi bulanır tekrar kusar. korkacak birşey yok merak etmeyin yarın hareketlenmeye başlar geçmiş olsun

Teşekkür ederim peki mamayı hekimin dediği gibi 11-12 gibi mi vereyim yoksa biraz daha bekleyeyim mi
Zaten hekimimiz yarın ve pazartesi tekrar kontrol amaçlı getirmem gerektiğini söyledi

Tuanaalsk

Açıkçası ben anestezi etkisi geçmeden mama vermemistim

@ssedef28 şimdi kusmaya çalıştı ama kusamadı
Mama için saat 2-3 ü bekleyeyim o zaman
Teşekkür ederim çok

@ssedef28 şimdi kusmaya çalıştı ama kusamadı
Mama için saat 2-3 ü bekleyeyim o zaman
Teşekkür ederim çok

ssedef28

anestezi etkisi geçmediyse 2-3de de vermeyin:(( tamamen geçmesini bekleyin yürüyüşünden gözlerinden anlarsınız. mamayı yiyip kusarsa yine hiçbir şeye yaramaz çünkü

@ssedef28 peki bu anestezinin etkisinin geçip geçmediğini rahat bir şekilde anlayabilir miyim
Belli eder mi kendini direkt

ssedef28

yürürken sendelemesinden, gözleri bayık uykulu bakar anestezide benim kedim kafasını tutamıyordu kuyruğu yerde sürünüyordu :D dengesiz yürüyordu. uykulu hali geçince normal yürüyümeye başlar anlarsınız genelde 24 saat içerisinde geçer ben anestezi geçmeden veterinerimizin söylediği saatte vermiştim 2-3 gün kustu bu yüzden mamayı erken vermemek gerekiyor geç verseniz sorun olmaz ama erken verilmesi sağlıklı değil aç kalır mı diye düşünmeyin kusmasından iyidir aç kalması

Çoook teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sağ olun

Çok normal sakin olum öncelikle. Bizim minik de ilk gün ayakta duramadı, yemek yiyemedi, vücut ısısı aradı üşüdü bize sokuldu sürekli😿 tuvalete gitti geldi poposunu bile temizleyememiş normalde aşırı fazla titiz bir kedidir. Çok normal korkmayın ama yarın akşama kadar kendine gelemezse o zaman başka bir veterinere götürmekte fayda var ama yarın sabaha düzeleceğini umuyorum 😻