Çin Aslanı Dışarıya Tuvalet Eğitimi Nasıl Veririm

Selamlar herkese 6 aylık çin aslanı kızım var tuvaletini dışarı alıştırmak istiyorum ama dışarda yapmayıp eve gelince pede yapıyor ya da dışarıda çişini yaparsa kakasını eve saklıyor nasıl dışarı alıştırabilirim yardımcı olur musunuz lütfen

1 CEVAP

Mini2019

Yavrularda bu süreç cinse göre biraz zaman alabilir.

Tuvalet eğitimi için bu yaşlarda evde sürekli biri olmalı. Köpeği okuyabilen biri tabii.
Mesela Yavrular mamadan sonra hemen tuvalet yapmak ister. Mamadan sonra onu dışarıya çıkartmak, ya da pede yöneldiğinde onu hemen dışarı çıkartmak gibi.

Bazı köpekler serbestken daha rahat tuvalet yapar. Saldırma ısırma gibi huyu yoksa tasmasız tuvalete çıkartabilirsin.

Aslında zor değil. Sadece bir süreç bu.